Zimą powinniśmy wymienić między innymi opony, ale również kupić przeznaczone właśnie na tę porę roku oleje silnikowe

Posted on 05/04/2018 2:50pm

dzięki którym nasz samochód będzie mógł sprawnie działać


Zima to okres roku, gdy musimy wyjątkowo zadbać o swój samochód, z uwagi na obniżone temperatury i ogólnie niekorzystne warunki atmosferyczne czy te występujące na jezdniach.


fotografia limuzyny
Author: David Guo
Source: http://www.flickr.com


To także czas, aby zrobić konieczne przeglądy i odwiedzić sklepy Motoryzacyjne Warszawa, aby zaopatrzyć się w preparaty do pielęgnacji samochodu, o nich bowiem musimy pamiętać.
W zimie powinniśmy wymienić rzecz jasna opony, ale także kupić oleje (zobacz olej przekładniowy 75w90 cena) silnikowe Warszawa, jakie dedykowane są dla aut jeżdżących w minusowych temperaturach. W zimie niezbędna jest bowiem inna ochrona dla silnika, który narażony jest na mniej sprzyjające dla swojego poprawnego działania warunki. Dedykowane właśnie na tą porę roku oleje są tak przemyślane, żeby zagwarantować jak najlepszą ochronę dla silnika, kiedy panują minusowe temperatury. Aby jednak auto było rzeczywiście właściwie eksploatowane powinniśmy także w tym przypadku pilnować się zaleceń producenta i wymieniać olej adekwatnie do wskazań. Każdy produkt, w tym także olej samochodowy, ma swój termin przydatności, po którym może niestety obniżyć swoją efektywność. Bardzo często jednak w praktyce bagatelizujemy tego rodzaju kwestie i nie weryfikujemy przydatności stosowanych produktów, co niestety może źle wpływać na funkcjonowanie silnika.


Rzecz jasna zakup i wymienianie oleju to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać w zimie, jako że to tylko jedna z wielu kwestii, którą należy brać pod uwagę. Dbać w tym czasie trzeba o całe auto, gdyż tylko wówczas będzie należycie spełniać swoją rolę.

Tags: Produkty, sklep, przeglądy, Motory, aut