Zastosowanie pneumatyki w pojazdach

Posted on 29/08/2018 6:22pm

Jak wiemy pneumatyka to dziedzina ogromnie obszerna. Urządzeń wykorzystujących zjawisko sprężania gazów oraz cieczy jest wiele, poczynając od przemysłu naftowego aż do układów w autach ciężarowych, a również dla przykładu w narzędziach wytwarzających gaz w instalacjach przemysłowych, wytwórniach nawozów, przemysłowych instalacjach LPG itp.
samochód
Author: Jin Wu
Source: http://www.flickr.com
Słowem, wykorzystanie tego rodzaju przyrządów w zasadzie ogranicza tylko wena twórcza inżynierów oraz możliwości techniczne, ale zachodzi nieustanny rozwój technologiczny zatem niechybnie miejsc w których będzie zastosowana pneumatyka będzie jeszcze więcej.Pierwszą myślą gdy zastanawiamy się nad użyciem powietrza w przemyśle są przeróżnego typu instalacje do produkcji azotu ale opcji jest o wiele sporzej. Wiodąca firma w powyższym sektorze Rectus prowadzi sprzedaż urządzeń stosowanych w systemach pneumatycznych przeróżnego typu stosowanych w motoryzacji. Między innymi za ich pomocą kieruje się pracą wysięgników pogłębiarek czy pracą naczep ciężarowych i tym podobnych przyrządów. Do sterowania a także konserwacji tego typu przyrządów wykorzystuje się stacje przygotowania powietrza. Stacja Global to urządzenie filtrująco-redukujące (dowiedz się więcej). Jego zadaniem jest usuniecie zanieczyszczeń z powietrza i równocześnie przygotowanie właściwego ciśnienia roboczego. Urządzenie to może być zaopatrzone w smarownicę z pomocą której można przez powietrze dostarczyć do układu smar - przeczytaj więcej tutaj - jaki zakonserwuje wszystkie ruchome części bez potrzeby rozbierania dla przykładu naczepy czy koparki.

Ciężarówka
Author: Glen Wallace
Source: http://www.flickr.com
Chociaż firma Rectus najbardziej znana jest z fabrykowania układów pneumatycznych na potrzeby chemii i laboratoriów rozmaitego rodzaju to nie unika innych wyzwań. Elastyczność przedsiębiorstwa jest wybitna, warto więc się z nimi skontaktować a zapewne otrzymamy radę jak rozwiązać nasz problem i po pewnym czasie będą nam zaprezentowane rozwiązania dla nas (tak samo jak dobry krawiec szyjący koszule na miarę). Zapewne będziemy zadowoleni z zaproponowanych rozwiązań. Dzięki firmie Rectus mamy dojście do artykułów o światowej jakości co daje nam gwarancję rzetelności.

Tags: Auto, samochody, powietrze, pneumatyka