Wybieramy użytkowane wcześniej auto - do którego komisu wypada się wybrać?

Posted on

Skoda
Author: Aurélien JEANNE
Source: http://www.flickr.com
Używane samochody wcale nie muszą być zniszczonymi pojazdami. Nie każdego stać na to, by kupić sobie nowy wóz prosto z salonu, z resztą wielu tłumaczy, że to nie ma sensu, ponieważ już po przekroczeniu bramy takiego salonu samochód mocno traci na swojej wartości. Dlatego też tak wielkim powodzeniem wśród kierowców radują się używane samochody, które mamy szansę kupić albo bezpośrednio od poprzedniego właściciela, albo wybierając się do komisu. Trzeba tutaj powiedzieć, że takie pojazdy są tańsze, na dodatek przeważnie posiadają już od kilku do kilkunastu lat, ale równocześnie mogą okazać się utrzymane w naprawdę dobrym stanie, a wszystko to zależy od poprzedniego właściciela i tego jak on dbał o ten samochód.

Co konieczne zaznaczenia to fakt, że zawsze przed sprawunkiem mamy szansę zajechać do stacji kontroli pojazdów, a tam zrobią nam przegląd i powiedzą, czy konkretny pojazd jest tak wspaniały, jak na to wskazuje jego zewnętrzny stan.
Samochody
Author: Jorge de la Llama
Source: http://www.flickr.com
Komis dilerski najczęściej życzy sobie nieraz o 20 procent sporzej, aniżeli wynosi typowa wartość podobnego auta na rynku wtórnym. Zdaje się, że wysoka cena gwarantuje dobry towar, a jednak też w przysalonowych komisach zdarzają się łajdactwa, np. zaniża się ich przebieg.

Pomimo tego niemalże zawsze wynajdziemy w nich niezmiernie atrakcyjne ceny. Wyjątkowy produkt na rynku, jakim są oferowane przez naszą markę rękawice motocyklowe w zróżnicowanych cenach oraz rozmaitych kolorach, to rzecz bardzo rozchwytywana. W obecnych czasach w cenie jest zarówno bezpieczeństwo, jak i wygoda. Wytrzymały i niezwykle doskonały materiał, jaki zastosowany został do wykonania rękawic najnowszej generacji, wyróżnia się w znacznym stopniu na tle pozostałych.

Oferowane dzisiaj przez nas modele dostępne są w szczególnie niskich cenach. Znacznym plusem niezależnych komisów jest ich mnogość - nawet w mniejszych miasteczkach można ich znaleźć przynajmniej kilka. Mamy także bezproblemowy dostęp do kredytów samochodowych - każda jednostka kooperuje na ogół z jakimś bankiem, wskutek tego możemy albo zyskać rabat lub negocjować lepsze warunki oferty .Nie bez znaczenia jest również to, że gdy kupujemy auto w komisie, jesteśmy ochraniani prawnie - odpowiada on za poziom techniczny pojazdu i może zaznajomić z nim klienta. Pewną przeszkodą w kupnie bywa kompletny brak wiedzy kupującego.

Złośliwi przekonują, że samochody używane na pewno nie są przeznaczone dla kobiet, a tym bardziej elegantek, bo nie dosyć, że przy kupnie zwracają uwagę tylko na barwę karoserii, to jeszcze nie poradzą sobie z bardzo prawdopodobnymi usterkami w trakcie jazdy. Co innego mężczyźni, którzy od zawsze interesują się samochodami i już od paru ładnych lat sami prowadzą blog motoryzacyjny. Wbrew pozorom w czasach wszechobecnego dostępu do komputerów i sieci wiele osób wciąż korzysta z bardziej standardowych źródeł informacji. Są to przykładowo książki i czasopisma o charakterze fachowym, których wciąż ukazuje się całkiem sporo.

W źródłach takich można znaleźć informacje na rozmaite tematy. Mogą do nich zajrzeć na przykład ludzie poszukujący właściwego dla siebie auta, by następnie porównać auta używane i wybrać coś właściwego dla siebie. Na dzień dzisiejszy czasopisma motoryzacyjne coraz częściej są wydawane w wersji elektronicznej, co również stanowi ukłon w stronę nowoczesnego czytelnika.

Tags: przeglądy, komis, cena, materiał, bank, mężczyzna, auta