Sekrety kobiet, jakie mają „zawsze” ład w domu

Posted on 03/11/2021 7:53am

Uporządkowana przestrzeń to podstawa. Decyduje o skupieniu, pomaga zebrać myśli jak też efektywnie pracować a nawet wypoczywać.


Porządkuj trochę codziennie. Nie jest to bezproblemowa wskazówka dla perfekcjonistek, dlatego że zaczynając sprzątać w kuchni, mogą zakończyć w toalecie.


zbliżenie - samochód
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Ma jednakże sens. O wiele mniej praktyczne będą dokładne porządki. Lepsza jest robota podjazdowa, poniekąd przelotem. Nie pozostawiaj sprzątania na kolejny dzień. Nie brak pań, jakie do szewskiej pasji doprowadza rozpoczynania dnia od sprzątania kuchni po wczorajszej wieczerzy. Wchodzą zaspane przygotować kawę, a tam ani jednej czystej filiżanki, zlew wypełniony naczyniami, nierozpakowana zmywarka. Nim przygotują śniadanie, są już wyczerpane oraz poirytowane. Dlatego osoby, które mają porządek w domku, nawet jeżeli czują, że nie znajdą już sił, aranżują wieczór oraz popołudnie w ten sposób, by strategiczne pomieszczenia były uładzone. To pozwala sprawniej i łatwiej rozpocząć kolejny dzień.


odkurzacz do okien
Author: Chris Game
Source: http://www.flickr.com


Inny sekret osób, które posiadają małe dzieci, mnóstwo zająć, a ich domek wydaje się lśnić? To prosta sztuczka, zakładająca, że trzyma się porządek jedynie w wyselekcjonowanych pomieszczeniach, odpuszczając sobie codzienne „ogarnianie całego mieszkania”. W myśl owej reguły jeden pokój ma być za każdym razem czysty, by wprowadzić tam możliwego, nawet niezapowiedzianego gościa. Drugie pomieszczenia mogą wyglądać już gorzej, lecz wyselekcjonowany salon lub inny pokój będzie w mniejszym stopniu używany od reszty wnętrz w domu.
Właściciele budynków mogą w ten sposób „wyłączyć” piętro albo drugą umywalnię.

Zobacz ten interesujący tekst a jeżeli interesuje Cię więcej informacji na prezentowany temat to odkryj więcej tutaj - odnajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Teraz, gdy poznałeś sekrety schludnych mieszkań, złap za odkurzacz do okien i do dzieła.

Tags: dom, mieszkania, Wnętrza, wygląd