Różne modele pojazdów potrzebują innych opon

Posted on

przykładowe opony
Author: Wheels ON
Source: http://www.flickr.com
Dla klientów, dla których niesamowicie ważne jest znalezienie akcesoriów do samochodu takich jak opony do jazdy w terenie, niezwykle istotne jest ich uprzednie sprawdzenie. Testowane niejednokrotnie propozycje producenta spotykają się ze sporą aprobatą na rynku, ale ten nie ustaje w poszukiwaniu coraz nowszych oraz bardziej innowacyjnych technologii. W każdej następnej propozycji zastosowuje wynalezione przez siebie innowacje oraz unowocześnienia różnej maści, by dawać swoim klientom to, co może najlepszego. Dzięki temu utrzymuje ona swoje właściwości nawet w czasie największego mrozu, ale za to nie będzie się nadawać na upalne dni, bo w szybkim tempie wtedy się zużywa. Za to mieszanka opon letnich jest twarda, dzięki czemu mniej się ściera jak jest gorąco. Jednak już ujemnych temperaturach staje się tak twarda, że uniemożliwia bezpieczne poruszanie się.

Kolejną różnicą pomiędzy oponami zimowymi i letnimi jest profil bieżnika. Opony zimowe posiadają specjalne nacięcia, nazywane też potocznie lamelkami, dzięki nim opona lepiej radzi sobie na śniegu i lodzie. Lamele w dużym stopniu poprawiają właściwości trakcyjne, i opony letnie, jakie ich nie posiadają, po prostu znacznie gorzej radzą sobie na takiej nawierzchni.http://www.hurtopony.pl/opony-caloroczne.html Jest to najistotniejszą sprawą, o jakiej każdy świadomy i rozsądny kierowca musi myśleć. Warto cyklicznie przynajmniej co roku zajechać na diagnostykę i sprawdzić pojazd. Zniszczeniu ulegają elementy zawieszenia, które należy raz na jakiś czas zmieniać. Są to wahacze amortyzatory i inne.

Następna rzecz, jaką należy koniecznie zbadać to zbieżność kół.
błotnik
Author: sifutoe@sbcglobal.net
Source: http://www.flickr.com
Sprawdzamy również światła, czy dobrze działa i po ciemku bezpiecznie oświetli nam drogę. Wyjątkowo ważnym dla bezpieczeństwa elementem są oczywiście hamulce. Mają one bezpośredni wpływ na drogę hamowania i nie wolno tej kwestii zaniedbywać. Sprawne hamulce to podstawa bezpiecznej jazdy. Następną sprawą, o jakiej jednak się rzadko wspomina, jest emisja spalin.

Tutaj niezmiernie ważne jest, czy w pojeździe mamy sprawny katalizator. Początki były niełatwe. Nauki z I wojny spowodowały, że rozpoczęto pracować nad pojazdami przeznaczonymi dla armii. Pierwszym z takich samochodów był samochód BRC-40, amerykański samochód z napędem na 4 koła. Zgodnie ze specyfikacją niezbędne były specjalistyczne opony, które współcześnie w skrócie nazwane są oponami 4X4. W sklepach z oponami można współcześnie dostać kilka rodzajów tych opon.

Posiadają one symbole AT, MT, Extrem. Widać więc, że ogumienie warto wymieniać, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, lecz także finansowych. I rzeczywiście świadomość wśród naszych kierowców bardzo się zwiększa w tej kwestii, choć
opony
Author: iStock
Source: iStock
niekiedy jeszcze mocno szwankuje organizacja. Sporo osób zmianę opon pozostawia sobie do ostatniej chwili, i gdy okazuje się, że pewnego dnia ma spaść śnieg, to wszyscy jadą do warsztatów. Autor: http://www.hurtopony.pl/ Tworzą się wtedy ogromne kolejki, pojawia dużo nerwów i stresu, czy zdąży się z wymianą. A tymczasem można pomyśleć o tym trochę wcześniej i zmienić opony na zimę wówczas, gdy robi się już odpowiednio chłodno. Ciekawym rozwiązaniem jest również posiadanie dwóch kompletów kół. Zmiana opon co kilka miesięcy to koszt niekiedy nawet ponad stu złotych, i w sumie w wielu przypadkach po kilku latach bez większego problemu da się znaleźć za te pieniądze drugi komplet felg. A całe koła zdecydowana większość kierowców bez większego problemu będzie w stanie wymienić samodzielnie.

Tags: opony, bieżnik, hamulce, finanse