Pojazdy ciężarowe i samochody osobowe - ich typy w opinii użytkowania.

Posted on 18/08/2017 9:55am

Na pewno każdy kto nabywa samochód osobowy, bądź ciężarowy, zastanawia się nad przeznaczeniem tego środka transportu. W szczególności ważne bywa to kto będzie podróżował tym autem i jakie długości tras będzie przejeżdżał. Patrząc pod względem funkcjonalności pojazdów na rynku samochodowym, mamy mnóstwo modeli aut.

Samochód ciężarowy
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com
Co istotne jeśli chodzi o auta osobowe, wyróżniamy takie główne typy: sedan, limuzyna, kombi, hatchback, lift-back, fastback, minivan, mikrovan, van, pick-up, coupe, kabriolet, targa, terenowy, suv, crossover. Każdy z wyliczonych pojazdów spełnia odpowiednie parametry, jedne są z napędem na dwa koła, inne z napędem na cztery. Najbardziej powszechne zostały samochody z zamkniętym dachem, istnieją jednakże pasjonaci aut w których w trakcie przemieszczania się czują wiatr we włosach.

Dla wielodzietnych rodzin zostały stworzone samochody z większą liczbą miejsc, niż jak to bywa normalnie - czyli pięciu miejsc. Z pewnością najwięcej ludzi pragnę jeździć limuzynami, jednak samochody takiego rodzaju są dostępne jedynie dla wyselekcjonowanej grupy społeczeństwa.

Jak sytuacja prezentuje się jeżeli chodzi o samochody ciężarowe? Podobnie jak jest to w przypadku pojazdów osobowych, wyróżniamy mnóstwo rodzajów pojazdów ciężarowych i naczep dopasowanych do tych samochodów. Dobrze jest rozpocząć od wyjaśnienia definicji samochodu ciężarowego, jest to pojazd samochodowy z przeznaczeniem do przewozu ładunków. Wniosek jest taki, że rodzaje samochodów ciężarowych, zależne są od ładunków, jakie będą nim przewożone. W szczególności wyróżniamy takie samochody ciężarowe jak: ciągniki siodłowe, ciężarowe skrzyniowe, z nadwoziem rodzaju furgon, ciężarowe do zabudowy, ciężarowe specjalne, ciężarowo - osobowe.

Tir
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej powszechne samochody ciężarowe, które można napotkać na polskich i europejskich drogach to ciągniki siodłowe. Są to pojazdy, które dopasowane są do ciągnięcia naczep i przyczep. Do tego, wyróżniamy kilka rodzajów naczep a także przyczep. Przede wszystkim produkowane są naczepy zależne są od rodzaju produktów, który będzie nimi przewożony. Na rynku samochodowym możemy spotkać naczepy na przykład do przewożenia paliw (cysterny), mrożonego jedzenia (chłodnie), żwiru, ziemi (wywrotki).

Natomiast gdy do przewiezienia mamy artykuły znajdujące się na paletach, świetnie sprawdzają się naczepy podkontenerowe, które posiadają bardzo łatwy dostęp do transportowanych towarów. Jak wiadomo podczas zakupu samochodu, decydujące jest przeznaczenie wybranego środka transportu. Powinno się zwrócić uwagę na to, iż samochody ciężarowe wybieramy z uwzględnieniem towarów jakie będą nimi przewożone.

Tags: rynek, hatchback, produkt, społeczeństwo, towary