Oferty kurtek motocyklowych na wiosnę

Posted on

Author: HONDA
Prędkość, swoboda, adrenalina, wyścig z wiatrem, hałas silnika, dobiegający spod dwóch kółek to coś co miłośnicy motorów lubią najbardziej. Na temat motocyklistów krąży wiele negatywnych opinii. Często mówi się ich dawcami narządów wewnętrznych, głupkami, drogowymi egoistami, którzy nie liczą się z przepisami ruchu drogowego. Jednak pomimo tym nieprzychylnym głosom, z roku na rok zaczyna jeździć ich coraz więcej. Dlatego też ten tekst jest dedykowany młodym i nierozeznanym amatorom dróg, którzy wsiadając na motor muszą jak pieśń powtarzać, że bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet. Na drugim miejscu znajdzie się odzież z kewlaru. To lekki i solidny materiał.

Spodnie motocyklowe uszyte z niego z pewnością chronią świetnie, a przy tym są lżejsze niż skórzane. Z odmiennych niż skóra materiałów szyje się również rękawice motocyklowe. Wykonanie ich jest prostsze i są nieco tańsze. Oczywiście wybór jest po naszej stronie. Wybór jest tak duży, że z pewnością wyszukamy coś odpowiadającego naszym upodobaniom. Taka odzież powinna być wytrzymała w tych najbardziej podatnych na obrażenia miejscach na ciele. Producenci najlepszych ubiorów dla motocyklistów dbają przy tym wyjmowane wytrzymałe ochraniacze na kolanach i biodrach.

Czasem stosują dodatkowe wzmocnienia z tkaniny aramidowej na kolanach, biodrach oraz na siedzeniu. Kurtki motocyklowe wykonane są zaś zazwyczaj z siatki o wysokiej odporności zarazem na rozerwanie i przetarcia. Zaletą tego rodzaju kurtki są wstawki z cordury na łokciach i barkach polepszające jej konstrukcję. Wytrzymałość takich produktów potwierdzają nieraz międzynarodowe certyfikaty. Wypinana podpinka takiej kurtki pokryta bywa specjalną membraną termiczną, która pozwala za każdym razem utrzymać odpowiednią temperaturę. Dodatkowa membrana przy tym chroni również przed małym deszczem. Kurtki motocyklowe posiadają ponadto opinające ściągacze, ,jak i liczne odblaski i pojemne kieszenie.

Przy nabywaniu odzieży dobrze zadbać również o rękawice. Profesjonalne rękawice mają odpowiednią wyściółką, która ochrania przed wychłodzeniem rąk podczas wielogodzinnej jazdy. Dzięki materiałom takim jak chociażby bawełna, welur bądź licznych materiałom z włókien sztucznych, rękawica taka wchłania oraz odparowuje cały nieprzyjemny pot. Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru stroju dla każdego klienta, istotnie może przekładać się na komfort w trakcie licznych wypraw motocyklowych. Zwyczajowo lepiej nie żałować pieniędzy na niezbędne wyposażenie do motocykla. Bezpieczniej bywa wydać kilka złotych więcej, aby być w stanie cieszyć się najlepszymstandardem markowej odzieży dla motocyklistów. Powinny być perfekcyjnie dopasowane do sylwetki, przepuszczająca powietrze, ale równolegle chroniąca przed wiatrem.

Szalenie istotną rolę w trakcie prędkiej jazdy pełnią także spodnie motocyklowe. Powinny być one dokładnie uszyte z wysokiej jakości materiału. Należy zwrócić uwagę na to czy mają ochraniacze na kolana, piszczele oraz biodra. Czasami można je połączyć z kurtką, dzięki czemu tworzy się łączony kombinezon. Jeżeli chodzi o sam kombinezon motocyklowy to może on być jednoczęściowy, który na ogół używany jest na torach lub dwuczęściowy zalecany do poruszania się na motocyklu każdego dnia. Są one tekstylne lub skórzane. Te jednoczęściowe gwarantują osłonę na najwyższym szczeblu, ale są właśnie mniej praktyczne kiedy chodzi o codzienną jazdę. Kupując kombinezon należy go koniecznie przymierzyć. Skórzany powinien być o rozmiar za mały, gdyż po czasie rozciąga się i idealnie dopasowuje do naszego ciała. Zarówno jeden i drugi chroni skórę, ponieważ jest wytrzymały na ścieranie.

Tags: motor, ubiory, podpinka, kurtki, odzież, motocykl, kombinezon, skóra