Na dzień dzisiejszy w zasadzie każdy posiada własny samochód. Widać to zresztą w miastach, gdzie odnalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.

Posted on 30/12/2022 7:27am

Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy posiada swój samochód. Widać to notabene w miastach, gdzie odnalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.

obrazek - samochód
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Dysponowanie samochodem stało się oznaką statusu społecznego. Wśród ludzi przyjęło się, że każdy musi posiadać własny samochód, nawet jeżeli wydamy na niego ostatnie pieniądze (). Co więcej obecnie panuje moda w ramach której musimy posiadać jak najnowszy model - najlepiej gdybyśmy zmieniali nasze auto co dwa lata. Jest to okoliczność analogiczna do smartfonów i innych nowinek technologicznych, które również zmieniamy jak rękawiczki pod wpływem niezliczonych reklam, które widzimy codziennie, w każdym możliwym miejscu. Oczywiście nie wszystkie auta jeżdżące po ulicach są własnością osób prywatnych. Spora część z nich, to auta służbowe, zakupione przez różne przedsiębiorstwa. W takich przypadkach przedsiębiorstwa te często stosują zbiorniki na paliwo lub zbiorniki na on, w uzależnieniu od tego jaki typ silnika posiadają zakupione samochody. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ zbiorniki te umożliwiają składowanie i wewnętrzną dystrybucję paliwa. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie drogocennego czasu, który standardowo poświęcilibyśmy na dojazd do stacji paliw oraz pieniędzy dzięki możliwości zakupienia większych ilości paliwa w cenach hurtowych (). Tak wysoka ilość pojazdów poruszających się każdego dnia po naszych drogach ma jednak negatywne skutki, a mianowicie wyraźnie zanieczyszczają powietrze. Auta są właśnie najliczniejszą grupą pojazdów wydzielających spaliny. Powyżej 70% zanieczyszczeń powietrza pochodzi z gazów wylotowych samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych.

Zaaferowały Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tutaj i odkryj stronę (http://lux-pomp.pl/naprawa-silnikow-elektrycznych), która także Cię się będzie podobać.

Jest to dużo więcej niż produkuje przemysł i energetyka razem wzięte. Pojazdy jeżdżą wszędzie, jednak najbardziej znaczące skupiska znajdują się w dużych aglomeracjach i autostradach. W tych miejscach można zauważyć największe oznaki zanieczyszczenia powietrza. Oczywiście obecnie problem zanieczyszczenia powietrza staje się coraz bardziej popularny, dlatego producenci próbują ograniczyć negatywny wpływ przemysłu motoryzacyjnego na środowisko stosując między innymi katalizatory, filtry do paliwa itd. co na pewno jest krokiem w dobrą stronę.


Reasumując obecnie posiadanie samochodu jest symbolem statusu społecznego. Efektem takiej sytuacji są drogi wiecznie zapełnione pojazdami oraz miasta, w których znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Co więcej tak znacząca liczba samochodów ma znaczący wpływ na środowisko w którym żyjemy, i dlatego warto zatroszczyć się o to, żeby stały się one jak najbardziej odpowiednie dla środowiska.

Tags: model, paliwa, interes, pojazdów