Monitorowany parking bywa optymalnym pomysłem, kiedy poszukuje się miejsca, gdzie można pewnie zostawić samochód

Posted on

Libra Business Centre
Lotnisko we Wrocławiu jest jednym z głównych polskich lotnisk międzynarodowych, co roku obsługuje setki tysięcy turystów. Niedaleko lotniska znajduje się bardzo dużo parkingów. Na co zwracać uwagę przy doborze miejsca, w którym zaparkujemy nasze auto? Nie wszyscy posiadacze pojazdów mają dostęp do własnego garażu lub miejsca postojowego pod lokalem. Niektórzy z nich muszą szukać miejsca, w którym można trzymać swój pojazd. Niejednokrotnie więc samochody stoją przy ulicach i trotuarach lub w alejkach między budynkami.

Z racji iż nie są one strzeżone (po przejściu na stronę), w wyjątkowo łatwy sposób są w stanie one zostać skradzione lub stać się celem aktu wandalizmu. Taka okoliczność pociąga za sobą przykre doświadczenie, a przede wszystkim poważne płatności związane z kradzieżą wozu lub zniszczeniami. Bolączką większych miast bywa stosunkowo niewielka liczba miejsc postojowych, na których można zatrzymać auto, gdy chce się coś załatwić. Rozwiązaniem może stać się strzeżony parking.
lotnisko
Author: Kentaro IEMOTO
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od kierunku, do wyboru ma się dwie opcje – organizowanie własnoręczne lub skorzystanie z oferty biura podróży.

Dzisiaj na rynku pracuje rzeczywiście dosyć duża ilość tego rodzaju biur, toteż łatwiej jest znaleźć najbardziej zadowalającą dla siebie ofertę. Co najważniejsze, wskazane jest precyzyjne porównanie poszczególnych propozycji, szczególnie pod względem ceny oraz programu wyjazdu. Każde z miejsc parkingowych kusi jakimiś wygodami, bez problemu znajdziemy więc propozycje, dostosowane do naszych oczekiwań. Istotną kwestią, na którą wielu podróżnych zwraca uwagę, jest koszt usługi. Dużo parkingów proponuje zniżkę przy większej liczbie dni i jest to dobre rozwiązanie, gdy wyjeżdżamy na dłuższy czas, na przykład na wakacje, albo do pracy dorywczej.

Jeśli natomiast udajemy się w podróż służbową i nie będzie ona trwać dłużej niż kilka dni, warto poszukać parkingu, który w ogóle proponuje korzystne ceny. Obowiązkowo dowiedzmy się, jaki jest sposób naliczania opłaty – ze względu na to, że dużo lotów odbywa się w późnych godzinach nocnych lub bardzo wcześnie rano, opłacalną opcją jest naliczanie doby w systemie godzinowym, a nie na podstawie kalendarza. Pamiętajmy jednak, iż wysokość opłaty nie może stanowić jedynego kryterium. Warto uzyskać informację, czy wybrana firma gwarantuje darmowy transport na drodze parking lotnisko wrocław, prawdą jest, że większość parkingów zlokalizowana jest w pobliżu obiektu, jednak w przypadku lotu w godzinach nocnych, posiadania dużego bagażu, czy złej aury, zawsze bardziej komfortowo jest podjechać pod terminal nowoczesnym pojazdem niż pokonywać trasę pieszo. Innym, równie istotnym ułatwieniem dla zmotoryzowanych, jest możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego, np.

za pośrednictwem internetowego formularza (lotniskoparkingwroclaw.pl/kontakt/). To rozwiązanie pomaga uniknąć sytuacji, w której nerwowo poszukujemy wolnego miejsca na krótko przed odlotem. Dowiedzmy się, czy rezerwacja jest darmowa – większość parkingów nie nalicza opłaty za rezerwację miejsca postojowego. Część ludzi uważa, że zostawianie pojazdu na tego rodzaju parkingu jest niekorzystna, gdyż przepłacamy za daną usługę. Prawda jednak jest taka, że jeżeli mamy bilet oraz pozostawiamy wóz tylko na ten czas, gdy na pewno nas nie będzie, to mamy szansę liczyć na kolejne obniżki i ulgi. Co więcej, zazwyczaj już przy rezerwacji biletu dowiadujemy się, że istnieje szansa skorzystania z takiego parkingu (www.lotniskoparkingwroclaw.pl), a wtedy nawet możemy zamówić dobre miejsce, na którym chcemy ten samochód zostawić. Z takich rozwiązań korzystają nie tylko biznesmeni, którzy lubią być niezależni, ale również rodziny z małymi dziećmi, które mają więcej bagażu.

Tags: lotnisko, miejsca, Auto, garaż, samochody, kradzież, parking, biuro, transport, usługi, samochód