Jak należy myć auto, by zawsze wyglądał pięknie? Oto kilka porad

Posted on 02/12/2018 12:15pm

Co świadczy o tym, że jesteśmy gentelmenami? Na pewno dobre maniery i wychowanie, lecz też wygląd zewnętrzny, idealnie wyprasowana koszula, czyste buty i rzecz jasna zadbany pojazd. No bo jakby to wyglądało, gdybyśmy posiadali doskonale skrojony garnitur jak i eleganckie obuwie, a nasze auto wyglądałoby jak po rajdzie samochodowym, w błocie po sam dach? Nie trzeba chyba nawet mówić.

Najlepiej zadbać o samochód korzystając z pomocy fachowców, jak kosmetyka samochodowa Wrocław, lecz jeżeli chcielibyśmy spróbować na własną rękę, choćby od czasu do czasu, możemy się tym zająć, ale należy poznać kilka zasad, dzięki temu nasze auto rzeczywiście będzie się doskonale prezentować - odpicuj swoje auto ze studiem zajmującym się kosmetyką samochodową. Potrzebne będzie wiadro, środek do mycia samochodów, najlepiej taki z pH neutralnym, rękawica z mikrofibry oraz wosk. Co do rękawicy, to z pewnością jest lepsza aniżeli klasyczna gąbka czy też stare szmaty czy koszulki. Przy tym do czyszczenia potrzebny będzie także ręcznik do wytarcia, dobry jest z mikrofibry, oraz produkt do czyszczenia felg.
samochód po zabiegach kosmetycznych w warsztacie Wrocław
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Podczas mycia samochodu nie powinniśmy od razu przechodzić do nakładania szamponu, a to dlatego, iż ziarenka piasku, jakie znajdują się na lakierze mogłyby go porysować. Najlepiej najpierw zmyć dokładnie wodą całe auto. Idealnie gdybyśmy posiadali myjkę ciśnieniową, ale normalny wąż także będzie dobry. Koniecznie postarajmy się o jak najbardziej mocny strumień wody. Bardzo istotne jest czyszczenie karoserii. Mycie najlepiej rozpocząć od powierzchni poziomych, jak dach czy maska, zaś następnie powinniśmy zabrać się do miejsc płaskich i pochyłych. Te najgorsze, najbrudniejsze części dobrze jest sobie zostawić na koniec.Aby dobrze zabezpieczyć się przed ryzykiem zarysowaniem lakiery powinniśmy zastosować ruchy proste, unikajmy też kolistych ruchów, sprawdź nas: . Tak warto postępować na każdym etapie, również w trakcie wycierania oraz nanoszenie wosku. Po umyciu należy spłukać pianę i dobrze wytrzeć pojazd.

Zajmują Cię nowinki? Więc bądź zorientowany! Wobec tego powinieneś przeczytać nowy wpis na interesujący nas temat, aby dojść do bardziej szczegółowych wiadomości.

To bardzo ważny element, dzięki niemu można zapobiec powstawaniu smug i zacieków.

Otwórzmy drzwi oraz wytrzyjmy progi, gdyż tam też na pewno dostała się woda. Na takie mycie potrzeba na pewno wiele czasu, w związku z tym nie każdy może robić to samemu. Nie ma się co przejmować, zawsze można zwrócić się do specjalistów, jak polerowanie lakieru Wrocław.

Tags: samochód, Auto, pojazd, mycie