Odpowiednie opony zapewnią ci bezpieczną jazdę, więc nie zapomnij ich wymienić

Posted on 07/12/2021 9:07am

Wielu właścicieli aut jest nieświadomych faktu, jak kluczowe znaczenie dla bezpiecznej jazdy mają opony. Jest to część pojazdu, która jako jedyna dotyka podłoża, zatem właśnie opony odpowiadają za przyczepność samochodu. Należy przyznać, że w ich kwestii leży niełatwe zadanie, zwłaszcza, kiedy na szosie zachodzą złe ku jeździe warunki.

Warto zatroszczyć się o kondycję opon

opony
Author: Uwe Weihe
Source: http://www.flickr.com
Każdy kierowca musi być świadomym, jak ważne jest, żeby zadbać o kondycję opon przy pojeździe. Występujące na powierzchni ogumienia bulwy, rysy albo uszkodzenia wywierają bardzo duży wpływ na komfort jazdy, a zarazem na bezpieczeństwo kierującego i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Stan opon ma wpływ choćby na zdolność hamowania oraz na przyczepność wozu. Więcej: Okoliczności, w jakich możliwości wozu w tym względzie mogą zostać wystawione na ciężką próbę, nie brakuje. Wystarczy, że ktoś niespodziewanie wtargnie na drogę albo natrafi się na dziurę i utraci panowanie nad pojazdem. Im porządniejsze opony, tym znaczniejsza szansa, że z tej sytuacji wyjdzie się obronną ręką.

Opony należy zmieniać gdy tylko przyjdzie pora

opony
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Co pewien czas trzeba wymieniać opony w wozie, aby mieć pewność, że znajdują się one w dobrej formie i zapewnią pewną podróż. Głównym kryterium, na które patrzą kierowcy przed wymianą opon, jest głębokość bieżnika. Uwagę zwraca się też na wszystkie uszkodzenia, jak też na wiek opony (kliknij tutaj). Przy okoliczności przeglądu samochodu (sprawdź proponowane zabudowy busów) u mechanika, trzeba poprosić fachowca, żeby rzucił doświadczonym okiem na opony oraz sprawdził, czy już powinny być zmienione. Zrozumiałe jest, że zakup opon łączy się z dość wielkimi wydatkami, więc dobrze jest szukać niedrogiego sklepu albo hurtowni z oponami. Mieszkańcy okolic Wrocławia, namierzając punkt wulkanizacyjny z użyciem internetu, mogą wykorzystać frazę: "opony Wrocław" lub "serwis opon wrocław" - LINK.

Zmiana opon zgodnie z sezonem

Nie można zapomnieć również o obowiązkowej wymianie opon na zimowe, gdy tylko na ulicach zaczną się gorsze warunki. Aby to zrobić należy znaleźć odpowiedni warsztat S-Performance - (hamownia) wulkanizacyjny, który zajmie się taką wymianą. W pewnych punktach można także przechowywać letnie i zimowe opony, kiedy nie posiada się na to miejsca w swym garażu lub domu.

Tags: bezpieczeństwo, kierowca, opony