Czy bardziej korzystne są felgi aluminiowe czy też stalowe do naszego auta i które są mocniejsze?

Posted on 22/03/2022 7:40am

Poprawiają one wygląd oraz osiągi pojazdu. Jako nieodłączna część koła wpływ mają na bezpieczeństwo podróży, więc bardzo ważną sprawą jest ich prawidłowy wybór. Gdy zdecydujemy się na zły rozmiar, w takiej sytuacji doprowadzić moglibyśmy do pogorszenia własności jezdnych samochodu.


samochód - widok
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
felgi
Author: Christian Reese
Source: http://www.flickr.com


Na rynku do nabycia są felgi wykonane ze stali oraz aluminiowe. Obydwa te rodzaje posiadają swych przeciwników oraz zwolenników, lecz z uwagi na to, że ceny wykonanych z aluminium felg spadły, coraz większa część kierujących decyduje się na montaż efektownych aluminiowych felg. Chociaż rezultat wizualny zazwyczaj stanowi główną determinantę, która decyduje o wymianie starych felg na felgi z aluminium. Powinniśmy mieć na uwadze także bezpieczeństwo jazdy po zamontowaniu nowych części. Felgi stalowe wbrew pozorom są w większym stopniu podatne na uszkodzenia mechaniczne i niezwykle zły wpływ warunków zewnętrznych.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (http://www.busik.com.pl/) w tym miejscu, odnajdziesz tam podobne informacje.

Z uwagi na to, że proces regeneracji felg stalowych jest łatwiejszy, to utarło się przeświadczenie, że są one trwalsze. Jednak to felgi aluminiowe wyróżnić się mogą większą wytrzymałością. Jeżeli będą jednak źle wybrane, po wjechaniu w dziurę mogłyby się one rozpaść w drobny mak. Nowoczesne obręcze wykonane z aluminium są wytwarzane metodami kucia oraz flow fromingu. Poprawia to ich parametry wytrzymałościowe oraz zapewnia lekkość, ponieważ do ich wytworzenia konieczne jest mniej materiałów.


Warto pamiętać o tym, że metody wytwarzania felg są bardzo kosztowne. Z tego powodu za te elementy zapłacić należy więcej niż za typowe felgi, które są wyprodukowane ze stali. Otrzymujemy jednak w zamian bardzo dobrą jakość, większą wytrzymałość i odporność na awarie mechaniczne. Uzyskujemy także bardzo dużą lekkość.


Następna zaleta alufelg to to, że w porównaniu z częściami, które są wyprodukowane ze stali, korzystniej chłodzą hamulce. Mogą być z powodzeniem stosowane przez kierowców, którzy lubią agresywną, aktywną oraz szybką jazdę. Przydatne będą w zredukowaniu temperatury podczas redukowania prędkości.

Tags: aluminium, części, element, samochod