Co powinniśmy mieć w samochodzie?

Posted on 23/12/2017 12:29pm

Wielu właścicieli pojazdów ma kłopot z wyszczególnieniem wszystkich oprzyrządowań, które stanowią konieczne wyposażenie auta.


Okazuje się, że lista przedmiotów, które trzeba wozić w aucie, wcale nie jest długa.
Trójkąt ostrzegawczy i gaśnica - to wyłączny sprzęt, który obowiązkowo musi znajdować się w każdym pojeździe jeżdżącym po polskich drogach. Minimalna pojemność gaśnicy wynosi 1 kg, aczkolwiek powinna posiadać ona także homologację i aktualne badania techniczne, które musimy co roku odświeżać. Jeśli chodzi o trójkąt , to również warto zatroszczyć się o jego homologację. Miejmy na uwadze też, by w razie awarii ustawić go na szosie w odległości od 30 do 50 m poza zabudowanym obszarem, bądź stu metrów na Autostradzie bądź drodze ekspresowej. W przeciwnym razie grozi nam grzywna w wysokości 150 zł.


pojazd - obrazeczek
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Jak jest z samochodową apteczką? Okazuje się, iż samochodowa apteczka w ogóle nie jest obowiązkowym wyposażeniem czterokołowca. Policjanci akcentują jednak, że warto zaopatrzyć się w ów rynsztunek, ponieważ może on nam się przydać w najmniej przewidywanych sytuacjach. Oprócz samochodowej apteczki, nieobligatoryjne są także: lina holownicza, hak (bezpłatny dostęp) holowniczy, zapasowe żarówki, odblaskowa kamizelka, koło zapasowe razem z podnośnikiem i kluczem do kół. Każdy z tychże przedmiotów warto jednakże mieć przy sobie, gdyż może być przydatny w awaryjnej sytuacji.
Należy także mieć przy sobie jak udzielić pierwszej pomocy, którą można zakupić na stacjach benzynowych lub wydrukować z internetu. W ten sposób zaopatrzony możesz bez skrępowania wyjechać na drogę bez obaw o bezpieczeństwo własne i pasażerów.

Tags: Auto, samochodu, pasażer, pojazdów