Wyposażenie dla motocyklistów - kurtki, rękawice, czapeczki

Posted on

Author: Lidor
Dla fanatyków motorów maszyna nie stanowi jedynego wydatku. Muszą oni wyposażyć się też w kask i oczywiście w odpowiednią odzież. Ponadto, jeżeli objeżdżają świat na motorze potrzebne im będą sakwy. Naturalnie wyposażenie to nie może być kiepskiej jakości. Niezwykle ważny jest kask. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze, a człowieka na motorze nie chroni taka ilość metalu jaki mają samochody. W dużej mierze z tej racji odzież dla motocyklistów wytwarzana jest z dostatecznie mocnych materiałów.

Głównie robi się je ze skóry ale nie wyłącznie. Ostatnio często wykorzystuje się inne materiały. Zima nie jest to tylko pora na naprawienie motocyklu lub jego unowocześnienie. W tym okresie lepiej także rozejrzeć się za koniecznymi akcesoriami. Taka odzież powinna być wzmocniona w tych najbardziej podatnych na obrażenia miejscach na ciele. Producenci wytrzymałych ubiorów dla motocyklistów dbają przy tym wyjmowane wytrzymałe ochraniacze na kolanach i biodrach. Czasem stosują odpowiednie wzmocnienia z tkaniny aramidowej na kolanach, biodrach oraz na siedzeniu.

Kurtki motocyklowe wykonane są z kolei czasami z siatki o sporej odporności zarazem na rozerwanie i przecieranie. Atutem takiej kurtki są dodatki z cordury na łokciach i barkach umacniające jej konstrukcję. Jakość tych produktów potwierdzają nieraz międzynarodowe certyfikaty. Wypinana podpinka tako owej kurtki pokryta bywa specjalną membraną termiczną, która pozwala w każdej sytuacji utrzymać odpowiednią temperaturę. Dodatkowa membrana przy tym ochrania również przed drobnym deszczem. Kurtki motocyklowe posiadają ponadto opinające ściągacze, ,a również liczne odblaski i pojemne kieszenie. Przy kupnie odzieży najlepiej zadbać również o rękawice.

Profesjonalne rękawice charakteryzują odpowiednią wyściółką, jaka ochrania przed wychłodzeniem rąk podczas wielogodzinnej jazdy. Dzięki materiałom takim jak na przykład bawełna, welur bądź wielu materiałom z włókien sztucznych, rękawica taka wchłania oraz odparowuje cały nieprzyjemny pot. Wybór perfekcyjnego rozmiaru stroju dla każdego klienta, znacząco może przekładać się na komfort podczas licznych wypraw motocyklowych. Najczęściej lepiej nie żałować pieniędzy na niezbędne wyposażenie do motocykla. Bezpieczniej bywa zapłacić kilka złotych więcej, aby móc cieszyć się wyższymstandardem markowej odzieży dla motocyklistów. Kurtki motocyklowe również produkowane są w wielu rodzajach. Naturalnie doskonałym rozwiązaniem jest uszyć taką kurtkę na zamówienie.

Wówczas mamy gwarancję, że będzie dokładnie taka jaką chcemy. Można zaprojektować ją samodzielnie, lub zwyczajnie zlecić to osobie specjalizującej się w szyciu motocyklowych ubrań. Na pewno taka osoba zaproponuje nam interesujący wzór, możemy wybrać wszystkie motywy ozdobne, nasza kurtka będzie wyglądać świetnie i oddawać nasz charakter. Motocykl to niesamowita pasja. Można objechać nim w sezonie cały kontynent, poczucie wolności jest ogromne, tak właściwie możemy pojechać gdziekolwiek chcemy. Nawet przewiezienie motoru promem jest łatwiejsze i tańsze niż auta. Urlop na motocyklu pozwalają odreagować długie miesiące ciężkiej pracy i poczuć wiatr we włosach. Choć oczywiście kasku w czasie jazdy nie powinniśmy zdejmować. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie najistotniejsze i trzeba je przedkładać nad wygląd odzieży na motor. Bierzmy to pod uwagę przy zakupach, a z pewnością zadbamy o bezpieczeństwo i jazda będzie czystą przyjemnością.

Tags: kask, odzież, samochód, zima, motocykl, akcesoria, ubiory, podpinka, kurtki, kurtka, bezpieczeństwo