Wybierasz się do Krakowa, a nie masz swojego samochodu? Teraz wypożyczenie samochodu jest naprawdę niedrogie

Posted on

samochody
Author: Jaguar MENA
Source: http://www.flickr.com
Niezwykłe usługi wynajmu samochodów w większych miastach Polski są coraz popularniejsze. Względem tego nietrudno wyszukać w swej okolicy dobre i godne zaufania wypożyczalnie. Profesjonalizm oraz szerokie możliwości, co są tam zagwarantowane, rozchodzą się jako informacja z bardzo szybko. Zacznijmy może od tego, jak się do Krakowa można dostać? Więc, możemy przyjechać autem- Kraków jest całkiem nieźle skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4.

Ma też liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, w tej chwili rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 miastami. Należy, po przybyciu do miasta zorganizować sobie wygodny środek transportu. Niewątpliwie najtańszą opcją poruszania się po mieście są autobusy i tramwaje.

Jednak jest ciekawsza i bardziej wszechstronna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (http://www.prorent.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow). Da nam większą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli też zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki. A jest co zobaczyć- najważniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów naszego kraju, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Legendy mówią, że nawet żył tam prawdziwy smok. Dodatkowo brak samochodu możemy odczuć również w sytuacji, kiedy nie mamy go z jakichś innych powodów - bo dla przykładu nasz pojazd się zepsuł i jest w warsztacie, a my nie otrzymaliśmy samochodu zastępczego. Co robić w takich wypadkach? Najlepszym rozwiązaniem bez wątpliwości będzie zwyczajnie wypożyczenie pojazdu na czas, kiedy go potrzebujemy.

Jeszcze kilka lat wcześniej taki luksus wydawał się zarezerwowany wyłącznie dla bogaczy, jednak dzisiaj wiele ludzi może sobie pozwolić na wypożyczanie samochodu, zaś ceny są naprawdę niewysokie. Najbardziej rozpoznawalnym obiektem sakralnym w Polsce jest bez wątpienia kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| zobaczymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat. , chociaż na weekend, do dawnej stolicy Rzeczpospolitej, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, będąc jednocześnie świadomym, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.

Tags: autostrady, transport, luksus