Wspaniała i niezwykle solidna – firma Hyundai. Jaka jest historia tej marki, jak prezentuje się obecnie?

Posted on 27/02/2019 7:26am

Początkowe momenty firmy Hyundai zaczynają się już 1947 roku. Firma została założona przez Chung Ju-Younga, chociaż wcześniej był to koncern budowlany nazywany Hyundai Engeenering and Construction.
salon hyundai wrocław
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com


Serwis wózków widłowych
Author: Bob Adams
Source: http://www.flickr.com


Na dawne czasy był to największy koncern budowlany w Korei Południowej. Dopiero w 1967 powołano spółkę Hyundai Motor Company, której znaczącym motorem działalności została produkcja samochodów.


W przedsiębiorstwie Hyundai zdawano sobie sprawę, że tylko współpraca z wpływowym partnerem pozwala na błyskawiczne zaistnienie na konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym. Z tego więc powodu, bezzwłocznie, bo już w kolejnym roku istnienia firmy zorganizowano współpracę z Fordem. Pierwszym samochodem zrobionym przez firmę Hyundai był model Cortina. Współpraca była korzystna, bo działała aż do 1985 roku. W tym samym czasie przez ten czas, Hyundai pracował nad swoim prototypem. Efekty były błyskawicznie, bo już w 1974 roku w czasie targów samochodów w Turynie pokazano pierwszy samodzielny model – Hyundai Pony.


Do Europy Hyundai wjeżdżał powoli. Po raz pierwszy w Europie ujawniono Hyundaia w czasie wystawy samochodowej w Brukseli w 1989 roku. Z kolei już pod koniec tego roku, w Belgii i Holandii pokazały się pierwsze modele Hyundaia. Mimo to dopiero w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Hyundai zaczął błyskawicznie zdobywać Europę. Następne wydarzenia wydarzyły się już w mgnieniu oka, bo już w 1995 roku Europa stała się największym rynkiem zbytu dla tej koreańskiej marki. Na początku tej dekady do najistotniejszych importerów zalicza się USA, Kanadę, ale i Polskę.

Czujesz, że masz więcej pytań? W takim razie pragniemy poinstruować Cię, że w każdej minucie możesz do nas pisać. Z chęcią odpiszemy na każdą ocenę.

Nieprzypadkowo w naszym kraju można zaobserwować wiele salonów i serwisów Hyndaia, jak salon hyundai Wrocław czy serwis hyundai Wrocław.


W dzisiejszych czasach marka Hyundai ma już stabilnapozycję na rynku samochodów.
Koreańska firma zwraca uwagę jednak nie tylko na stan sprzedaży. Ciągle stara się rozwijać i unowocześnia tworzoną gamę modeli, w jej asortymencie znajdziemy auta osobowe, modele terenowe, autobusy i pojazdy dostawcze. Hyundai ulepsza także własne modele pod względem bezawaryjności.

Tags: firmy, sprzedaż, jazdy, aut