Wspaniała i niezwykle solidna – firma Hyundai. Jaka jest historia tej marki, jak prezentuje się obecnie?

Posted on 04/09/2020 2:42pm

Początkowe momenty firmy Hyundai zaczynają się już 1947 roku. Firma została założona przez Chung Ju-Younga, chociaż wcześniej był to koncern budowlany nazywany Hyundai Engeenering and Construction.


salon hyundai wrocław
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com
Serwis wózków widłowych
Author: Bob Adams
Source: http://www.flickr.com


Na dawne czasy był to największy koncern budowlany w Korei Południowej. Dopiero w 1967 powołano spółkę Hyundai Motor Company, której znaczącym motorem działalności została produkcja samochodów.


W przedsiębiorstwie Hyundai zdawano sobie sprawę, że tylko współpraca z wpływowym partnerem pozwala na błyskawiczne zaistnienie na konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej materiałów na opisywany wątek, to użyj strony, na której są podobne treści - po prostu kliknij tu!

Z tego więc powodu, bezzwłocznie, bo już w kolejnym roku istnienia firmy zorganizowano współpracę z Fordem. Pierwszym samochodem zrobionym przez firmę Hyundai był model Cortina. Współpraca była korzystna, bo działała aż do 1985 roku. W tym samym czasie przez ten czas, Hyundai pracował nad swoim prototypem. Efekty były błyskawicznie, bo już w 1974 roku w czasie targów samochodów w Turynie pokazano pierwszy samodzielny model – Hyundai Pony.


Do Europy Hyundai wjeżdżał powoli. Po raz pierwszy w Europie ujawniono Hyundaia w czasie wystawy samochodowej w Brukseli w 1989 roku. Z kolei już pod koniec tego roku, w Belgii i Holandii pokazały się pierwsze modele Hyundaia. Mimo to dopiero w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Hyundai zaczął błyskawicznie zdobywać Europę. Następne wydarzenia wydarzyły się już w mgnieniu oka, bo już w 1995 roku Europa stała się największym rynkiem zbytu dla tej koreańskiej marki. Na początku tej dekady do najistotniejszych importerów zalicza się USA, Kanadę, ale i Polskę. Nieprzypadkowo w naszym kraju można zaobserwować wiele salonów i serwisów Hyndaia, jak salon hyundai Wrocław czy serwis hyundai Wrocław.


W dzisiejszych czasach marka Hyundai ma już stabilnapozycję na rynku samochodów.


Koreańska firma zwraca uwagę jednak nie tylko na stan sprzedaży.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do nowej strony, na której wyszukasz szczegółowe posty - najedź na link pomoc drogowa autostrada a4.

Ciągle stara się rozwijać i unowocześnia tworzoną gamę modeli, w jej asortymencie znajdziemy auta osobowe, modele terenowe, autobusy i pojazdy dostawcze. Hyundai ulepsza także własne modele pod względem bezawaryjności.

Tags: firmy, sprzedaż, jazdy, aut