Właściwy filtr kabinowy w pojeździe - komfort jazdy i dbałość o zdrowie

Posted on 10/01/2023 7:30am

W aucie spędzamy niekiedy wiele godzin w tygodniu. Trzeba zatroszczyć się o to, aby jazda była nie tylko komfortowa, ale także nie wpływała negatywnie na nasze zdrowie.
filtry do auta
Author: nakhon100
Source: http://www.flickr.com
W samochodach, głównie tych z zainstalowaną klimatyzacją, bardzo ważną funkcję spełnia filtr kabinowy. Tworzy on barierę dla niepożądanych substancji, które mogą się dostać do środka pojazdu.

Podczas jazdy częstokroć czujemy jakieś niemiłe “aromaty”, które są zasysane spoza auta. Niemniej jednak zamontowanie odpowiedniego filtra kabinowego jest istotne nie jedynie z uwagi na komfort jazdy. Odpowiednio dopasowany filtr powinien blokować dopływ niechcianych zanieczyszczeń i alergenów. Takie warunki spełniają filtry Mann (kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o filtrach mann). Jeżdżenie autem z niedobrym filtrem kabinowym może zakończyć się reakcją uczuleniową, bólem głowy, łzawieniem oczu lub napadem astmy. Nie zapominajmy, iż powietrze, jakie dostaje się do środka pojazdu poprzez kanały wentylacyjne, zawiera blisko pięć razy więcej pyłów, gazów i alergenów aniżeli powietrze (jonizator powietrza) spoza obszaru szosy. Filtry Mann wyróżniają się bardzo dużym współczynnikiem zatrzymywania alergenów, pleśni, rozmaitych bakterii i PM2.5. Gdy dużo czasu spędzacie w aucie, poruszacie się w obszarze o dużym zanieczyszczeniu powietrza i posiadacie dzieci czy też sami macie uczulenie, należy szczególnie dbać o klasę tych części. Wyżej wspomniane wymogi spełniają także filtry Donaldson


Naturalnie, gdy już kupimy dobry filtr, to nie zapominajmy, że są to komponenty wymienne. Na wytrzymałość filtra wpływa naturalnie środowisko, w jakim jest wykorzystywany. Wilgotność widocznie skraca jego trwałość. Generalnie rekomenduje się zmienianie filtra raz na rok albo co jakieś 15 tysięcy km. Zarówno filtry Donaldson, jak też filtry Mann są dostępne na polskim rynku, choć trzeba liczyć się z tym, że będą sprowadzone na konkretne zamówienie. Oczywiście powinno się nie zapominać o sprawdzeniu, czy konkretny filtr będzie pasował do typu pojazdu. W dobrych sklepach internetowych zrobi to za nas wyszukiwarka, która po wpisaniu modelu samochodu i daty produkcji podpowie odpowiedni filtr.
Mamy nadzieję, iż ten artykuł przekonał was, iż filtr kabinowy to sprzęt, na którym nie należy oszczędzać.

Tags: sprzęt, klimatyzacja, jazda, Akcesorium, filtr kabinowy