W jaki sposób wybrać najwyższej jakości i dopasowane do sezonu opony?

Posted on

opony samochodowe
Author: EveryCarListed P
Source: http://www.flickr.com
Zawsze, najczęściej w grudniu, duża liczba kierowców rozważa czy pojawił się już odpowiedni czas by wymienić opony letnie na zimowe. Jednak, coraz większa grupa osób bazując na doświadczeniu, że zima umie wszystkich niebywale zaskoczyć, nie zostawia tej decyzji na ostatnią chwilę, ale o wiele wcześniej zabiega o to, by kupić właściwe opony zimowe na netcar.pl i zarezerwować termin w warsztacie na ich wymianę.
Opony zimowe kontra opony letnie – pierwsza sprawa, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przed kupnem opon. Jak sama nazwa wskazuje, ogumienie zimowe stosuje się w okresie zimowym, natomiast ogumienie letnie w lecie. Zatem dwa razy w roku powinno się pamiętać o wymianie opon.

Niektórzy poruszają się przez okres 12-stu miesięcy wyłącznie na oponach zimowych, ale nie jest to dobra praktyka. Opony zimowe są przystosowane do innych warunków pogodowych niż opony letnie. Zmiany potrzebuje również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to rzecz niezbędna, podobnie jak dostosowanie opon do warunków zimowych. Dla posiadaczy samochodów to nie nowość warto jednak o tym przypomnieć.

Wielu kierowców przekłada wizytę u mechanika, a to z powodu braku czasu a to nie są pewni temperatury, jaka będzie w przyszłym miesiącu. I tu jeszcze można ich zrozumieć, jednak zbyt długie zwlekanie może skutkować niebezpieczeństwa na drodze w trakcie jazdy.
Opona
Author: Automobile Italia
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też trzeba pilnować odpowiedniego stanu opon w pojeździe, jeżeli będą one mieć zbyt mało bieżnika lub przekroczą pewien wiek, to należy je jak najszybciej wymienić. Specjaliści są zdania, że opona powinna być użytkowana nie dłużej niż dwanaście lat, po upływie tego czasu guma zaczyna tracić właściwości i opona powinna być wymieniana. W wielu przypadkach trzeba jednak zmieniać opony częściej, jeżeli ktoś ma na przykład samochód terenowy, który intensywnie eksploatuje w najróżniejszych warunkach, to nie powinien czekać, aż jego opony 4x4 będą całkowicie zużyte, bo zwyczajnie może mieć kłopoty z jazdą.

Opony, które chcemy założyć muszą być sprawne. Zobaczmy, czy te zeszłoroczne są jeszcze dobre. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o nowym komplecie. Promocje na opony letnie są zwykle w są pod koniec roku, stąd też warto sprawdzić stan naszych opony nim faktycznie trzeba będzie je zmienić. Różne opony zużywają się w różnym czasie, ciężko określić to dokładnie.

Wszystko zależy od ich użytkowania. Najlepiej możliwości opon jest w stanie oszacować mechanik. Pewnym jest, że nie powinniśmy ignorować jakiekolwiek odstępstwa od codziennego działania opony. Wszystkie zmiany na bieżniku, zmiany odczuwalne podczas jazdy muszą być impulsem do wizyty w warsztacie. Więcej znajdziesz tu www.netcar.pl Jeśli kupujesz ogumienie do samochodu, obowiązkowo musisz znać specjalne symbole, dzięki którym będziesz w stanie nabyć odpowiedni produkt. By ułatwić Ci zakup opon, objaśnimy Ci, co kryje się za wskazanymi symbolami, umiejscowionymi za każdym razem na ogumieniu.

Tags: bieżnik, samochód, opon, kupić