W jaki sposób pielęgnować samochód, żeby nie zniszczyć lakieru? To nie tak proste jak się wydaje. Sprawdźmy dlaczego.

Posted on 03/04/2023 11:29am

Mycie to na pewno ważna czynność pielęgnacyjna samochodu. Wiele osób przyzna, iż mycie auta jest łatwe, to natomiast nieprawda. Może to dziwne, lecz podstawowym pojęciem, jakie musimy wiązać z myciem pojazdu jest bezpieczeństwo. Czemu tak jest, gdyż bardzo często taki pojazd jest wykonany z delikatnych, wrażliwych surowców, może różnie zareagować na kosmetyki. To także ma wpływ na jakość lakieru, jaki w czasie niewprawnego mycia może być uszkodzony. Lepiej zlecić pielęgnację samochodu specjalistycznym firmom, przykładowo myjnia samochodowa Wrocław.

myjnia samochodowa
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób myśli nad tym, jak często czyścić pojazd? Odpowiedź jest dosyć banalna, ponieważ trzeba to robić tak często, jak jest taka potrzeba. Może okazać się to raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, to się zmienia, ale warto pamiętać, że wiele zależy od konkretnej pory roku. To oznacza, że w zimę lub też jesień można to robić częściej. W tym miejscu jedna uwaga: zbyt częste mycie może nieść ze sobą pewne ryzyko. Należy zapamiętać, iż bardzo częste czyszczenie skraca żywotność wosków naturalnych. Tego typu mycie to też dość łatwa droga, aby zepsuć lakier. Większość takich defektów będzie niestety tworzyć się w trakcie czyszczenia, i to bez względny na ostrożność oraz zachowanie wszelkich koniecznych procedur bezpiecznego czyszczenia samochodu. Jeżeli natomiast będziemy korzystać z odpowiednich produktów oraz techniki, to istnieje szansa, iż zminimalizujemy skutki i ilość defektów.mycie samochodu
Source: pixabay.com
W dobrych myjniach, jak myjnia - www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_myjka_domowa_techkar/weze_nylon_25m_techkar,2,3615 - ręczna Wilczynsky używane są takie kosmetyki, w związku tym można być pewnym, że nasz pojazd będzie bezpiecznie wyczyszczony. Najważniejsza zasada jest jednak taka, by czyścić pojazd wtedy, gdy faktycznie ma wyraźne znamiona zabrudzenia, to oznacza, iż na kołach osadził się dobrze widoczny pył z klocków, a lakier wydaje się być mocno zakurzony. Nie ma sensu jednak tego robić częściej aniżeli raz na tydzień. Co więcej, jeśli chcemy być pewni, że nasze auto będzie pielęgnowane z najwyższą jakością i starannością, zawsze warto oddać je profesjonalistom. Z pewnością na to miano zasługuje myjnia samochodowa - (myjnia ręczna bydgoszcz) Wrocław.

Tags: samochód, kosmetyki, czyszczenie, Lakier