W jaki sposób kupować części oraz elementy do naprawienia uszkodzonego w wypadku auta

Posted on 04/09/2020 4:41pm

Corocznie w stłuczkach i wypadkach ulega uszkodzeniom setki tysięcy aut. Szczęśliwie większość z nich jest niegroźna i poza wgnieceniami na elementach nic więcej się nie dzieje. Ale jest jakaś liczba poważniejszych zdarzeń, w których nawet giną ludzie, a samochody będą się nadawać tylko do kasacji. Jeśli uszkodzenia pojazdu nie są duże, to przeważnie wszystko uda się naprawić. Takie prace wykonują zakłady lakierniczo-blacharskie, w których trzeba zostawić pojazd na parę dni i odbiera się naprawiony.


Naprawa samochodu
Author: Konz Ortiz Luis
Source: http://www.flickr.com
Jeśli wgniecenia nie są duże, to można się pokusić o wyklepanie blachy, zaszpachlowanie i pomalowanie.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, koniecznie sprawdź dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (https://dopower.pl/) i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Natomiast jeżeli uszkodzenia będą większe, to być może nie obejdzie się bez wymienienia niektórych elementów. Można wtedy kupić części oryginalne, nowe, lecz ich koszt jest dość wysoki. Przy starszych samochodach lepszym wyjściem może być kupienie części używanych, zdemontowanych przykładowo z rozbitych samochodów. W przypadku popularnych modeli wybór tego typu części jest dość duży, a ceny znacznie niższe w porównaniu z nowymi.

Przy uszkodzeniach mechanicznych oprócz blacharki z reguły uszkodzeniu ulegają również pozostałe elementy, takie jak zderzaki albo lampy, a jeśli uderzenie było mocniejsze, to także różne podzespoły.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, na której przygotowaliśmy szczegółowe artykuły - wejdź w link do wpisu.

O ile uszkodzeniu ulegnie zderzak przedni mercedes w211 to również nie powinno być żadnych problemów z jego kupnem - choćby dzięki takim stronom. W przypadku zderzaków to w dużej ilości występują one jako zamienniki, chociaż są one różnej jakości.


Przy zakupie zamienników warto się dowiedzieć, czy na pewno dana część będzie dobrze pasować, przy najtańszych podzespołach niestety różnie z tym bywa. Jakość jest także bardzo ważna w przypadku podzespołów które mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jeżeli uszkodzeniu ulegną reflektory, to jakiegoś bardzo taniego zamiennika nie powinno się wręcz montować, bowiem może się okazać, że nie będzie on dobrze oświetlał drogi. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie zakup albo oryginalnej lampy, albo zamiennika takiego jak dectane scirocco, który gwarantuje wysoki poziom jakości.

Tags: samochód, auta, elementy, pojazd, podzespoły