Turystyczne atrakcje Holandii, czyli co faktycznie warto zobaczyć?

Posted on 18/01/2018 7:31am

Kraj tak bardzo uformowany przez człeka jest w zasadzie ogromnym miastem poprzecinanym polderami, zieleńcami jak też kanałami. Właśnie te miasta i ludzie czynią Holandię unikalną.


Odkryjesz tam cudne wsie, średniowieczne cytadele, kolosalne budowle wodne, przystanie, śluzy, kwiatowe pola jak też płaskie jak stół bilardowy poldery poprzecinane kanałami, wysokie wydmy, bajeczne parki zabaw, otwartych ludzi a także relaksową aurę.


Wiatraki w Kinderdijk musimy obligatoryjnie ujrzeć będąc w Holandii. Spacerek po grobli niedaleko dziesiątków wiatraków jest bardzo fotogeniczny. Kiedy jeden z wiatraków będzie otwarty do odwiedzania - koniecznie musimy go obejrzeć - to jest niezatarte wrażenie, szczególnie kiedy jest w ruchu.


marka
Author: Emilian Robert Vicol
Source: http://www.flickr.com
samochody - panorama
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com


Staphorst jest słynną w Holandii wioską fundamentalistów protestanckich, coś na podobieństwo Amiszów amerykańskich, nic zresztą zadziwiającego pochodzą oni z tego samego źródła. Kobiety ubrane w tradycyjne ubiory ludowe, obligatoryjnie suknie a także okrycia głowy. Na terenie całej Holandii znajduje się mniej więcej 300 cytadel. Zamek Muiderslot datowany jest tutaj > poznaj szczegóły od 1280 roku. Zlokalizowany jest w mieście Muider oraz jest muzeum udostępnionym do zwiedzania. Jego wizerunek niezmieniony jest widziałeś? kliknij tutaj od od sześciu wieków lat. Jest najbardziej słynnym średniowiecznym zamkiem w Holandii. Zbudowany jest z cegieł jakimi składano daniny celne. Zamkowy ogród jest bez wątpienia również warty zobaczenia.


Zamek Ammersoyen jest znakomicie zachowanym średniowiecznym grodziskiem na wodzie w Holandii i leży blisko Den Bosch, stolicy Brabancji. Również wart jest zwiedzenia. Do Holandii z Polski każdego dnia odchodzą busy Holandia jest istotnie pięknym krajem!

Tags: miasta, wiedza, opłaty, busy