Samochody, tak samo zresztą jak i pozostałe maszyny czy sprzęty wynalezione przez człowieka, wymagają systematycznej konserwacji

Posted on 21/10/2018 7:15am

Każdy pojazd został złożony z mnóstwa niewielkich i tych dużych części, które w miarę upływu lat trzeba regularnie wymieniać. Na częstość serwisowania danej części ogromny wpływ ma sposób eksploatacji seata czy mercedesa. Jeśli kierowca wozu codziennie dojeżdża nim do biura i przy tym pracuje w ogromnej i zawsze zakorkowanej aglomeracji, to bywa on zmuszony dość często rezerwować terminy w autoserwisie. Być może tu myślimy tylko o wymianie aż nazbyt oczywistych części bądź układów, ale praca silnika, układu zawieszenia, jak również bezpieczeństwo podróżnych bywa zależne od stanu niewielkich części. W tym artykule skoncentrujemy się na filtrach, w jakie bywa wyposażony przeciętny wóz poruszający się po polskich drogach.

pod maską
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com
Filtr kabinowy jest umieszczany w seatach czy peugeotach z jednego naprawdę ważnego powodu. Znacząco poprawia on jakość powietrza, jakie dostaje się do wnętrza samochodu. Przezorni i rozsądni nabywcy używanych aut od razu wymieniają ten filtr, nie do końca wierząc zapewnieniom dotychczasowego współwłaściciela, który uparcie twierdzi, że niedawno go wymienił. Szczególnie alergicy muszą uważać, ponieważ pył i inne alergeny mogą spotęgować dolegliwości.Natomiast mniej doświadczonym taksówkarzom, a zwłaszcza paniom, filtry powietrza mogą na początku mylić się z filtrami kabinowymi - jeżeli oczywiście pod uwagę bierzemy nazewnictwo, które jest nieco mylące. Powietrze wlatujące pod maskę jest zanieczyszczone, zatem trzeba go ciągle oczyszczać, a konkretniej filtrować. Kupując filtr powietrza właściciele pojazdów poszukują pewnego kompromisu: jeżeli filtr będzie absorbował niemal każde ziarnko pyłu, to jednocześnie do silnika będzie docierać o dużo mniej powietrza, co rzecz jasna niekorzystnie odbije się na jego efektywności. Kierowcy z długim stażem rekomendują filtry powietrza wyprodukowane z papieru, chociaż na rynku dostępne są też te bawełniane.

Olej napędowy
Filtry oleju także spełnia bardzo istotne zadanie - oczyszcza olej, który następnie trafia do silnika. Wysokiej jakości paliwo i wysokogatunkowy, jak też dokładnie oczyszczony olej są gwarantem wydajnej pracy jednostki napędowej. Tylko niektórzy kierowcy samodzielnie wymieniają filtry oleju (kliknij tutaj) - zazwyczaj właściciele wozów nie mają czasu albo wymaganego sprzętu. Stąd wykonanie takiego zadania powierzają uznanym przez klientów zakładom mechaniki samochodowej.

Tags: Auto, kierowca, części