Pamiętajmy o uzupełnianiu klimy w samochodzie

Posted on 24/07/2015 7:48am

Samochód
Author: Ian Armstrong
Source: http://www.flickr.com
Czterokołowce - jak wszelkie maszyny - czasami się psują. Złośliwość rzeczy martwych - zwykle w najmniej należytym momencie. Są reperacje, które bez kłopotu można wykonać własnoręcznie: począwszy od najmniej karkołomnych (wymiana żarówek lub też koła) aż po te w wyższym stopniu problematyczne (ustawienie zapłonu czy też wymiana podsufitki) - już jednak na tym poziomie wielu z nas bezradnie rozkłada dłonie. Jednak, kiedy już kupujemy samochód z klimatyzacją odczuwamy, że przyjemność z jazdy całkiem się zmienia i potem trudno nam jeździć autem, w którym nie ma klimatyzacji. Jednak klimatyzacja to również obowiązki trzeba m.in.

nie zapominać o tym jak ważne jest nabijanie klimatyzacji, bo w innym wypadku długo dobrą klimatyzacją nie będziemy się cieszyć. Poza uzupełnianiem klimatyzacji trzeba mieć na uwadze jej odgrzybianie, bo w innym wypadku klimatyzacja będzie źródłem zarazków a nie jedynie sposobem na uzyskanie odpowiedniej temperatury w aucie.
Opony
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Argument ten na pewno napawa optymizmem. Każdy technik samochodowy rekomenduje by wymiana ogumienia miała miejsce przede wszystkim gdy głębokość bieżnika ma mniej niżeli 3mm, a według przepisów 1,6 mm, zauważalne są uwypuklenia, pęknięcia oraz spróchniałefragmenty ogumienia. Alarmującym znakiem jest nierównomierne wykorzystanie ogumienia, gdy mają miejsceróżnice w głębokości bieżnika, większe niż 1,5mm, jak również widoczne są objawy użytkowania przy zbyt niewysokim ciśnieniu.

Istotne jest, by autoserwis do którego się udajemy posiadał techników samochodowych potrafiących należycie wyważyć opony. Każdy renomowanytechnik samochodowy posiada wiedzę, że należyte wyważenie opon przedłuża życie kół, zapobiega początkowemu wyczerpaniu i chroni zawieszenie i zespół kierowniczy naszego auta. Finalną kwestią o której nie powinno się zostawić przy zmianie opon jest oszacowanie stanu zaworów i kapturka, by zagwarantować odpowiednie ciśnienie i hermetyczność w kole.
renault trafic
Author: M 93
Source: http://www.flickr.com
Niestety, każdy samochód prędzej lub później nabawi się jakiejś usterki, jednak niezwykle znaczące jest to, aby jak najszybciej ją wyeliminować. Z wizytą u mechanika nie ma co czekać, bowiem nawet drobna i na pierwszy rzut oka nic nie znacząca usterka zdoła z czasem przerodzić się w coś o wiele poważniejszego, co bezsprzecznie zmusi Cię w końcu do wybrania się do mechanika i niestety do zapłacenia znacznie większej opłaty za reperację (poczytaj - http://autoplusgarage.net/wymiana-rozrzadu.html).

Zanim jednak udasz się do mechanika zwróć uwagę na kilka fundamentalnych kwestii. Niestety, żyjemy w takich czasach, w jakich nie każdy mechanik jest prostolinijny. Mnogość osób żeruje na łatwowiernych Klientach, jacy nie znają się na samochodach, oraz wyciąga od nich jak najwięcej pieniędzy za „naprawę” drobnych usterek. Jeśli nie chcesz aby, naprawa samochodów przerodziła się w jedno wielkie oszustwo koniecznie udaj się do solidnego, sprawdzonego oraz porządnego mechanika. Jak na przykład takiego znaleźć? Powinno się nie zapominać, że koła, to część samochodu, który ma bezpośredni i ciągły styk z ulicą, wobec tego potrzebne jest prawidłowe zachowanie jakości kół, które zapewniają spokój i mobilność kierującego.

autoryzowany technik samochodowy troszczy się o prawidłowy i pełny montaż ogumienia. Wizyta w autoserwisie to dogodny moment, aby zbadać geometrię podwozia. Nieodpowiednia bliskość opon może wpływać niedobrze na właściwe poruszanie się samochodu, a zarówno na bezpieczeństwo pasażerów. Zmiana ogumienia jest związana też z odpowiednim i bezpiecznym przetrzymywaniem opon. Mieszkańcy bloków w przeciwieństwie do mieszkańców domków jednorodzinnych nie posiadają miejsca, by prawidłowo przetrzymywać ogumienie.

Renomowany autoserwis z pewnością ma ofertę okresowego przetrzymywania opon. Oferty tego typu są odpłatne, natomiast stali klienci mogą liczyć na wyjątkowe obniżki cenowe. Miejmy na uwadze przy tym, że większą część osób chętniej dzieli się ujemnymi doświadczeniami niż pozytywnymi, toteż nie ma co liczyć na odszukanie jedynie korzystnych sądów. W przypadku warsztatów mechaniki samochodowej to, co głównie musi nas zaciekawić to czas realizacji usługi, jakość obsługi, zakres możliwych ponadplanowych robót.

Tags: KOŁO, samochód, usterki, usługa