Ogumienie na porę zimową i opony letnie

Posted on

ruch na drodze
Author: Janderson.L
Source: http://www.flickr.com
W garażu samochodowym każdego posiadacza samochodu winien się znaleźć bez wątpienia zestaw opon letnich i zimowych. Taki zestaw daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Kierowca jest przygotowany na ewentualną zamianę opon w adekwatnej chwili. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie wyczuć moment, kiedy opony letnie należało by już wymienić na opony zimowe. Ale i momentu wymiany odwrotnej, czyli opon zimowych na letnie, również należy przypilnować.

Sprawa nie tylko w tym , czy będziemy musieli stać w nieznośnie długiej kolejce do fachowców, którzy tej zmiany dokonają. Ważnym powodem dla zamiany ogumienia winno być także bezpieczeństwo jazdy uzależnione od dopasowania opon do warunków zewnętrznych. W momencie, kiedy pojawiają się trudne warunki atmosferyczne, jazda staje się bardzo groźna. Jezdnia jest wilgotna, jak również oblodzona, pojazd nietrudno może stracić przyczepność, co grozi utratą panowania nad pojazdem, a w wyniku tego wypadkiem. Jest to zwłaszcza groźne dla kierowców początkujących, jednak naturalnie też kierowcy wykwalifikowani są zobligowani zmieniać opony na zimę.

Oferta opon: Opony zimowe Odpowiednie produkty zakupi tam zazwyczaj zarazem normalny klienta, jak i osoba bardzo zainteresowana motoryzacją.Zazwyczaj lepiej nie żałować odrobiny pieniędzy na niezbędne opony samochodowe. Zdecydowanie bezpieczniej bywa wydać kilka złotych więcej, aby być w stanie cieszyć się wyższym standardem i przyczepność opon konkretnych marek. Dobrym przykładem są w takiej sytuacji opony Sava (hurtopony.pl/opony-sava.html), przystępne cenowo robione w Europie, z użyciem technologii firmy Goodyear. W ofercie tejże firmy odnaleźćda się opony osobowe, ciężarowe, dostawcze ,a także przeznaczone dla samochodów rodzaju SUV. Odmiennym modelem, jakiej potrzeba się koniecznie przyjrzeć są opony Toyo.

Producentem Toyo jest ceniona Japońska firma Toyo Tire & Rubber Co. Ltd. Istnieje ona nieprzerwanie od 1945 roku, a jej główna siedziba firmy jest umiejscowiona w Osace. Firma ta od wielu lat sponsoruje dużo wszelkich imprez tubingowych czy też wyścigi samochodowe. Opony Toyo zyskały głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec.

przypadków nabywają je osoby, które są blisko powiązane ze sportem samochodowym. Opony tej marki charakteryzuje specyficzny bieżnik. Poza produkcją opon do samochodów osobowych, firma ta posiada w swojej sporej ofercie także modele opon do samochodów dostawczych, jak i do autobusów. Wiele osób nie wie, w jakiej chwili trzeba wymieniać opony na zimowe, przez co zbyt długo jeżdżą na letnich. Fakty wyglądają następująco: jeśli tylko pojawią się pierwsze złe okoliczności pogodowe, jesień będzie mokra albo zdarzą się pierwsze opady śniegu, lepiej szybko zmienić opony na zimowe.

Tak naprawdę moment zawahania może skutkować kolizją oraz śmiercią lub zdrowia, więc lepiej w tej kwestii nie
opony zimowe
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
czekać. Autor: http://www.hurtopony.pl/ Wybór odpowiednich opon nie bywa zazwyczaj sprawą prostą. W nadmiarze firm zajmujących się produkcją opon łatwo popaść w dezorientacje, warto w takiej sytuacji przyjrzeć się ofertom sklepów zwykłych ,jak i tych internetowym. Cudownym pomysłem będzie również zapoznanie się z propozycjami i opinią internautów na temat rodzajów opon. W taki sposób można otrzymać istotne informację o różnych markach, a także dostać odpowiedź chociażby na pytanie, jakie opony Firestone wybrać.

Tags: bezpieczeństwo, kierowca, samochód, Europa, Niemcy, autobus