Nietuzinkowe ogumienie

Posted on

bieżnik opony do samochodu
Author: mjtmail (tiggy)
Source: http://www.flickr.com
Wybór opon to jedna z decyzji, jakie musi podejmować każdy posiadacz auta. Problem ten nie występuje w przypadku, gdy nabywa się samochód z salonu. W takim przypadku są w nim zamontowane nowe i skrupulatnie dobrane opony, o które posiadacz nie musi się troszczyć przez długi czas. Po pewnym czasie jednak powinno się je wymienić na inne.

Inaczej jest w przypadku ludzi, którzy nabywają używane auto. W takiej sytuacji trzeba zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do poprzedniego posiadacza samochodu. Niesamowicie często kierowcy stają przed problemem, czy mają kupić nowe opony (więcej na tej stronie), czy być może jednak używane, które przecież są tańsze. Prawda mimo wszystko jest taka, iż takie nowe opony posłużą nam przez dużo dłuższy okres, przez nie przez parę lat będziemy mieli szanse zapomnieć o wymianie opon.

Co prawda takie używane także nie są najgorsze, ponieważ żeby były dopuszczone do sprzedaży powinny one mieć mimo wszystko względnie odpowiedni bieżnik, nie mniej warto się liczyć, iż bez wątpienia nie wytrzymają one aż tak długo, jak te nowe, a więc w niedługim czasie znowu będziemy musieli sięgnąć do portfela. Bez wątpienia w dłuższej perspektywie lepiej sprawdzi nam się kupienie takich nowych opon, niż używanych, bo na przestrzeni paru lat okaże się, że mimo iż ich pojedynczy koszt jest wyższy, to mimo wszystko ogólnie stracimy na nie znacznie mniej. Kierowcy pojazdów osobowych muszą mieć świadomość jak ogromne znaczenie w aspekcie bezpieczeństwa mają nowe opony. Zapewniają one dobrą przyczepność w najtrudniejszych nawet warunkach atmosferycznych i eliminują zagrożenia.

Opony bieżnikowane, ze względu na cieńszą niż pierwotnie warstwę tworzywa, cechują się sporą podatnością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym, niż opony nowe (e-sklep). Większy koszt pociąga więc za sobą zwiększoną wytrzymałość, co miewa duże znaczenie na przykład przy okazji szybkiej jazdy w ramach autostrady. Tak samo jest w przypadku opon wykorzystywanych w samochodach ciężarowych. Mogłoby się wydawać, że wielkość nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, iż jeśli opona będzie troszeczkę większa albo mniejsza niż należy, to przecież nic się nie stanie.

Prawda mimo wszystko jest taka, iż opony osobowe muszą być dokładnie takie, jak fabrycznie przewidział producent, gdyż w przeciwnym razie nie mamy szansy czuć się bezpiecznie w swoim pojeździe - do sprawdzenia na tej stronie. Jedynie tak idealnie dopasowane opony, które jednocześnie będą miały świetny bieżnik i które jeszcze będą idealnie dopasowane do obecnej pory roku, podarują nam pewność świetnej przyczepności, a co się z tym łączy, również bezpiecznej podróży. Bez wątpienia nie mamy co oszczędzać na oponach, bo w dramatycznym momencie może bardzo dużo od nich zależeć. Warto sobie wydawać sprawę z tego, że jeżeli nie jesteśmy pewni, na jakie opony się zadecydować, to u wulkanizatora ochoczo nam doradzą. Oni nie tylko wiedzą, jakie opony muszą być do naszego wozu, lecz również oraz świetnie się orientują, która przedsiębiorstwo teraz wytwarza najlepsze opony na rynku i której z nich można naprawdę oddać własne bezpieczeństwo.

Tags: opony, bieżnik, bezpieczeństwo