Nasza planeta to globalna wioska, dlatego dziś nawet samochody kupujemy już zwykle przez internet - nawet te stare czy uszkodzone

Posted on 24/08/2018 7:19am

Nie każdego w Polsce stać na nowiutkie i drogie auto prosto z taśmy produkcyjnej. Dlatego duża grupa decyduje się na zakup aut starych czy powypadkowych.


Mało istotne czy kupujemy taki samochód na własny użytek czy mamy warsztat i kupujemy dużą ilość aut, żeby je następnie odsprzedać - istotne, że mamy szansę to zrobić w kilka minut online.
Kolorowa grafika
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com


przedsiębiorca
Author: Baumit Sp. z o.o.
Source: Baumit Sp. z o.o.


VW
Author: Agencja inplusPR
Source: Agencja inplusPR


Wystarczy znaleźć internetowe licytacje aut powypadkowych i zarejestrować się na stronie aukcyjnej. Zazwyczaj aukcje obejmują auta z całej Europy. Jednak, witryny są napisane w kilkunastu językach, aby zainteresowani byli w stanie używać ojczysty język. Każdemu jest tak wygodniej i są tego świadomi o tym inicjatorzy licytacji. Na takich witrynach każdego dnia pojawia się wiele nowych aut, więc często możemy znaleźć coś godnego uwagi. Zwykle pomaga nam w tym system dodatkowej wyszukiwarki. Dzięki temu możemy znaleźć samochody z uszkodzeniem przykładowo technicznym lub karoseryjnym. Zależnie od tego, w czym bywamy lepsi i jakie naprawy leżą w zasięgu naszych umiejętności. Pamiętajmy, że z reguły strony, które prowadzą licytacje online nie wymagają wcześniej żadnych opłat. Zatem nie stracimy żadnych pieniędzy, jeżeli nie uda nam się zdobyć auta. To niezwykle uczciwe podejście ze strony organizatorów. Ponadto, w dużej ilości przypadków rejestracja również jest bezpłatna.
Zatem do chwili kupna wozu nie powinniśmy ponosić żadnych albo zbyt wygórowanych kosztów. To sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na uczestnictwo z aukcjach.

Tags: samochód, warsztat, aut, samochod