Naprawa samochodu, a więc co należy systematycznie wymieniać, by cieszyć się bezpieczną jazdą

Posted on 08/08/2020 10:28am

Nie każdego stać na zakup samochodu z salonu. Wielu z nas wybiera kilkuletnie auta, które choć świetnie nam służą, to wymagają już większej uwagi, na przykład wymiany określonych elementów, aby jazda zawsze była bezpieczna. Jakie to elementy?
Niewątpliwie jest to olej oraz filtr oleju. Olej zwykle wymienia się raz na rok, ponieważ ciągle jest poddawany obciążeniom termicznym oraz wychwytuje wszystkie zanieczyszczenia, przez co ulegają pogorszeniu jego właściwości. Olej można wymieniać samemu, ale jeśli nigdy tego nie robiliśmy, warto zajechać do warsztatu samochodowego.
Drugi element to filtr kabinowy, np. filtr kabinowy do forda. Jeżeli zaniedbamy filtr kabinowy z , mogą się wewnątrz niego gromadzić drobnoustroje i grzyby, a filtr związany jest z klimatyzacją, toteż będziemy oddychać brudnym powietrzem, mającym nieodpowiednie oddziaływanie na nasze zdrowie. Szczególnie niedobry wpływ będzie to miało na alergików albo osoby mające astmę, ale każdy będzie zagrożony przez za duże stężenie szkodliwych substancji. Filtr kabinowy będzie przegrzewać się, nieodpowiednio funkcjonować oraz do powietrza będą przenikać substancje, jakie pochodzą od spalin. Filtr także należy wymieniać mniej więcej każdego roku.

Ten artykuł ma ciekawe dane na omawiany temat, lecz jeżeli masz chęć zgłębić zbliżone aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje.

Kolejnym elementem, na jaki powinniśmy mieć baczną uwagę, są klocki hamulcowe.
ford
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com


Tutaj okres wymiany zależy od tego, jak dużo oraz w jakie miejsca jeździmy. Jeśli zwykle jeździmy na dłuższych trasach, klocki mogą przetrzymać nawet 60 tys.

Zaciekawił Cię ten wątek? Nie zwlekaj, tylko zobacz nowy materiał, który z pewnością bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

km. Gdy zazwyczaj jeździmy jedynie po mieście, ich żywotność jest mniejsza i wynosi wyłącznie trzydzieści tysięcy km. Może się przydarzyć, że przeoczymy wymianę klocków i samochód zacznie np. zbaczać z toru jazdy podczas hamowania – wtedy jesteśmy zmuszeni od razu jechać do warsztatu, gdyż dalsza jazda może zagrażać naszemu bezpieczeństwu.
Bez wątpienia wymieniać powinniśmy także akumulator, jakie przeważnie wytrzymuje około 4 albo 5 lat. Jeżeli mamy trudności z rozruchem, znaczy to, iż przyszedł czas na nowy akumulator. Pamiętajmy też o filtrze powietrza.
Teraz już wiesz, w jaki sposób troszczyć się o swój samochód. Nie zapominaj też o regularnych przeglądach, ponieważ mechanik może odkryć coś, czego od razu nie widać.

Tags: Auto, filtr powietrza, tor jazdy