Najlepsze opony do samochodu.

Posted on

Samochód, jadący samochód
Author: GpsGuardian
Source: GpsGuardian
Dla posiadaczy aut to żadna nowość warto jednak o tym powiedzieć. Wielu kierowców odkłada wizytę w warsztacie, a to przez brak czasu a to nie są pewni pogody, jaka będzie w najbliższych dniach. I w tym momencie jeszcze można ich rozgrzeszyć, ale zbyt długie odkładanie na później może być powodem niebezpieczeństwa na drodze w trakcie jazdy. Wybierając spośród bardzo różnorodnej oferty, patrząc na dostępne na rynku felgi (felgi w ofercie interopony.pl), nie jest trudno znaleźć te znakomitej jakości.

Znakomite propozycje producentów gwarantują zadowolenie zamawiających produkt klientów, natomiast ich rewelacyjne właściwości umożliwią użytkowanie ich przez długi czas. Sprawdzeni producenci stawiają na doskonały poziom oferowanych przedmiotów, z tego też powodu warto właśnie z nimi rozpocząć współpracę już teraz. Postaw na sprawdzonych specjalistów już dzisiaj! 1.Bieżnik, czyli zewnętrzna warstwa opony bezpośrednio mająca kontakt się z drogą. Mamy do wyboru trzy rodzaje bieżników: bieżnik symetryczny (najmniej zaawansowany technologicznie, coraz rzadziej używany, w związku z czym również najmniej kosztowny), bieżnik asymetryczny (odznacza się różną rzeźbą po lewej oraz różną po prawej stronie opony.

Zewnętrzna strona opony posiada większe i masywniejsze klocki bieżnika, odpowiada za przyczepność. Wewnętrzna strona odpowiada za usuwanie wody i błota. Dzięki równemu rozłożeniu nacisku opony mniej się zużywają.)i bieżnik kierunkowy (najczęściej używany typ bieżnika w oponach zimowych. Bruzdy ułożone są „w jodełkę” w związku z czym niezwykle dobrze odprowadzają wodę oraz błoto spod opony tym samym zapewniając możliwie dużą przyczepność).

Jak widać warto zainwestować zarówno w opony zimowe jak i opony letnie. Warto je wymienić już przy ciepłocie powietrza plus siedmiu stopni Celsjusza, ponieważ przy takiej temperaturze letnie opony twardnieją i tracą sprężystość. Warto je zmieniać w autoryzowanych placówkach obsługi, bowiem wówczas będziemy mieć gwarancję, że zostało wszystko właściwie wykonane. Dzięki tym oponom zostanie zachowana przyczepność na nawierzchniach śliskich i zaśnieżonych.

W ich skład, w odróżnieniu do letnich, wchodzi znaczna zawartość krzemionki, w związku, z czym nie robią się one twarde w warunkach niskich temperatur i zachowują swoją elastyczność. Cena zarówno jednych jak i drugich jest różna. Można zakupić te najlepsze, z górnej półki, ale są one znacznie droższe od tych mniej słynnych przedsiębiorstw. Niemniej jednak niska cena łączy się z niższym bezpieczeństwem jazdy.

Pamiętajmy, ażeby bezpiecznie poruszać się po jezdniach trzeba systematycznie sprawdzać stan oleju oraz płynu hamulcowego a także ciśnienie w oponach. Nie ważne jak bardzo dobrej marki będzie nasze ogumienie to, jeśli nie zadbamy o stosowne ciśnienie w nich nasza podróż nie będzie należeć do bezpiecznych.

Tags: produkt, opony zimowe, Celsjusza, letnie opony, krzemionki, bezpieczeństwo