Na jakie sprawy trzeba zwracać uwagę w czasie zakupu przyczepki campingowej?

Posted on 14/06/2022 12:49pm

Kupno używanej przyczepki campingowej to równie trudne zadanie, jak nabywanie używanego auta. W niniejszym tekście opiszemy, na co trzeba zwrócić specjalną uwagę podczas tego typu kupna.


przyczepa
Author: Joanna Apanasewicz
Source: http://www.flickr.com


Pierwsza sprawa, jaka powinna pojawić się w takiej chwili to sam model przyczepy, ponieważ taka przyczepa przyczepie nigdy nie jest równa. Istnieją pojazdy mniejsze i większe, o trochę odmiennej ładowności, o różnej ilości miejsc noclegowych czy z różnym wyposażeniem wnętrza. Przede wszystkim trzeba określić, czy dana przyczepa będzie przez nas używana najczęściej do objazdowych podróży, czy jej właściciel preferuje nieco mniej aktywny odpoczynek, czyli dla przykładu na polu kempingowym albo zwyczajnie na działce. W pierwszym przypadku znakomicie się będą sprawdzać przyczepy zwrotne oraz niewielkie, wygodne podczas manewrowania.


van
Author: Daniel Kinnectz
Source: http://www.flickr.com


technologia
Author: Andrew Gregg
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak chodzi o to, żeby dotrzeć w określone miejsce, aby potem traktować przyczepę jako mieszkanie, to korzystniej jest postawić na jak największy luksus i kupić większy oraz bogato wyposażony model. Nie powinniśmy się jednak "rozpędzać", gdyż przyczepa powinna być dopasowana do samochodu, który będzie ją ciągnąć. Jeśli posiadamy wyłącznie prawo jazdy kat. "B", to dozwolona całkowita masa zestawu składającego się z samochodu oraz przyczepy nie może przekroczyć 3,5 tony. Ponadto samochód zawsze powinien ważyć więcej niż taka przyczepka. Duży samochód (zapoznaj się kompresor do kół) będzie wymagać samochodu cięższego i o nieco większej mocy, niż niewielka. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to, że im mniejsza jest masa własna przyczepy, to tym większa zazwyczaj będzie jej ładowność. Z zewnątrz przyczepy kempingowe należy sprawdzić tak jak samochód.
Przede wszystkim należy niezwykle starannie przyjrzeć się, czy na metalowych elementach nie ma rdzy, wgnieceń czy też różnych znaków, które mogłyby świadczyć o tym, że pojazd kiedyś uczestniczył w kolizji. Kolejną bardzo istotną sprawą są opony.

Tags: mieszkanie, samochód, Auto, luksus, element