Na co zwracać uwagę kupując używane auto?|O czym powinniśmy wiedzieć podczas zakupu używanego samochodu?

Posted on 06/05/2020 9:03am

Używane samochody są kupowane przez bardzo wiele ludzi, a dodatkowo jest ich całkiem sporo w naszym kraju. Bardzo wiele z nich ma o wiele więcej niż 10 lat, a a pod względem jakości pozostawiają wiele do życzenia. Powinniśmy dowiedzieć się, o czym należy pamiętać, żeby dobrać idealny pojazd z drugiej ręki.

auta na sprzedaż
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Stan bardzo wielu pojazdów sprzedawanych na rynku wtórnym niejednokrotnie nie jest najlepszy. Oznak zużycia może być bardzo wiele, aczkolwiek niejednokrotnie ludzie, którzy nie mają stosownej wiedzy motoryzacji, mogą nie zauważyć wszystkich wad pojazdów. Czasami są one bardzo trudne do zidentyfikowania, wielokrotnie także właściciel pojazdu stara się skryć defekty przed swymi potencjalnymi nabywcami. Aby je wszystkie rozpoznać, powinniśmy zabrać pojazd na podnośnik i zobaczyć go również od spodu. Równocześnie praktyka pokazuje, iż nawet w trakcie indywidualnych oględzin możemy sprawdzić, czy pojazd może być przeznaczony do jazdy oraz czy okaże się w przyszłości bezpieczny. W sytuacji wielu modeli nie opłaca się nawet wydawać pieniędzy na przegląd, nie mówiąc nawet o finalnym zakupie samochodu.

Czy pasjonuje Cię podobna tematyka? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź cenne szczegóły (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory.html) także na analogicznej stronie.

Warto sprawdzić więcej portal motoryzacyjny.

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest w głównym stopniu silnik. Sprzedawcy bardzo często tuszują na wszelkie sposoby wycieki oleju, nabłyszczając i myjąc dokładnie silnik. Sprawdzając ten element powinniśmy przekonać się, czy jest on całkowicie suchy, a nawet naturalnie zakurzony. W ten sposób będziemy całkowicie pewni, iż właściciel nic przed nami nie skrywa. Pojazd nie może posiadać problemów z odpalaniem. Wątpliwości powinny pojawić się w sytuacji, kiedy usłyszymy drgania albo stukania pod maską.

wybór auta
Author: Mototarget.pl
Source: © Mototarget.pl
Niekiedy wystarczy szczegółowe spojrzenie na kolor najważniejszych elementów nadwozia, aby przekonać się, czy samochód jest bezwypadkowy. Dzięki różnicom w strukturze powłoki lakierniczej dowiemy się, które części danego pojazdu były naprawiane. Nasze wątpliwości powinny wzbudzić wszelkiego typu zacieki farby. Pod samochodem natomiast wątpliwości mogą wzbudzać różnego rodzaju niefabryczne spawy i łączenia. Jeśli więc bardzo szczegółowo sprawdzimy pojazd, będziemy mieć znacznie większą pewność, że w ostateczności dokonamy dobrego zakupu, jakiego nie będziemy żałować w przyszłości.

Tags: pojazdy, przeglądy