Kupujemy dobry auto

Posted on 19/07/2015 7:57am

Opony
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nabywając nowy samochód, warto wziąć pod uwagę wiele różnych czynników i specyfikacji technicznych. Niejeden z nas śledzi internetowe wyniki testów aut, z których można się dowiedzieć o słabościach oraz dobrych cechach rozmaitych roczników aut. Nie bez znaczenia jest uświadomienie sobie, w jakich sytuacjach będziemy jeździć. W trakcie trwania roku zawsze następują dwa takie momenty, w których opony trzeba zmienić – najprościej mówiąc - przed zimą i po zimie. Opony zimowe i opony letnie mają kilka istotnych różnic.

Te dotyczące bieżnika zauważalne są już na pierwszy rzut oka, inne niezupełnie. Opony na zimę - Kwestią, która powraca każdego roku późną jesienią jest konieczność zmiany ogumienia na dopasowane do zimowych warunków. Opony zimowe sprzedawca opon gwarantują dużo większe bezpieczeństwo na ośnieżonej czy zamarzniętej nawierzchni.
samochód przed domem
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie w zimie zazwyczaj panują bardzo ciężkie warunki. Niektórzy właściciele samochodów decydują się na zastosowanie łańcuchów na opony, jednak jest to rozwiązanie nie do końca skuteczne, gdyż niezbyt dobrze sprawdza się w trudnych warunkach.

Alternatywą są także opony całoroczne [www], produkowane przez coraz większą ilość producentów. Badania wykazały jednak, że nie sprawdzają się tak dobrze w ciężkich warunkach jak opony typowo na zimę. Dobrze jest więc przeznaczyć większe środki na profesjonalne ogumienie, może ono uchronić pasażerów przed niebezpiecznymi urazami. Znakomita i potężna firma posiada niezwykle szeroki wybór świetnej klasy opon również tak znanych firm jak na pewno opony, które zadowolą każdego kierowcę – zarówno zwykłego właściciela samochodu, jak i profesjonalnych przewoźników. Odpowiednie produkty znajdzie tam zazwyczaj zarazem normalny konsument, jak i osoba silnie zainteresowana motoryzacją.

Zazwyczaj najlepiej nie żałować odrobiny pieniędzy na potrzebne opony samochodowe. Opony Yokohama oraz Fulda, ze względu na swe znakomite cechy i niezwykle obszerną ofertę, należą do jednych z najbardziej cenionych przedsiębiorstw oferujących artykuły motoryzacyjne na rynku nie bez powodu. Kto chce zasięgnąć więcej informacji, wystarczy że wpisze w swą wyszukiwarkę sieciową hasło przykładowo opony Fulda. Po pierwsze - opony letnie są gładsze – mają inny bieżnik. Zimówki muszą cechować się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, więc ich bieżnik jest bardziej „agresywny”, gęściej ponacinany i usiany lamelkami.

Za sprawą tego rowki wypełniają się śniegiem, a to powoduje lepsze trzymanie się śniegu leżącego już na drodze. Opony letnie ślizgają się na śniegu, co może powodować wypadki, których przyczyną jest związek z utratą przyczepności. Następna duża różnica to zachowanie się i elastyczność gumy w różnych warunkach pogodowych. Skład mieszanki, z której zrobione są opony na różne sezony, jest inny, co sprawia, że opony na ciepłe miesiące po prostu będą twarde przy minusowych temperaturach a to będzie miało wpływ na jakość prowadzenia auta. Opony zimowe zapewniają również krótszą drogę hamowania, co jest bardzo ważne na śliskich od wody i rozjeżdżonego lub nie rozjeżdżonego błota pośniegowego.

Kiedy dokładnie zmieniać i gdzie przechowywać opony, których obecnie nie potrzebujemy? Zmiany opon letnich na zimowe należy dokonać gdy temperatura powietrza wynosi poniżej 7 stopni, najlepiej wyczuć moment przed pierwszym opadem śniegu. Najczęściej sporo kierowców robi to przed pierwszym listopada, jednak nie jest to regułą. Z kolei opon zimowych można przestać używać gdy temperatura w ciągu dnia wynosi 12 stopni, ale jeśli w nocy nadal często występują przymrozki, odczekajmy jeszcze trochę czasu. Opony można składować na własną rękę i wybrać przykładowo garaż, strych albo piwnicę (byle temperatury nie były za niskie, jeśli mówimy o oponach letnich), albo za drobną opłatą trzymać je u wulkanizatora, który wymienia nam opony po sezonie.

Tags: opony, motoryzacja