Kupując samochód warto postawić na taki, który będzie nam się podobał w każdym calu, a ponadto będzie także niezawodny.

Posted on

Dla wielu kierowców samochód staje się ogromnym powodem do dumy, w związku z czym chcą oni, żeby prezentował się naprawdę świetnie. W związku z tym nie żałują oni trudu oraz pieniędzy, żeby pojazd okazał się wyjątkowo ładny i wypielęgnowany. Na wiosnę i w lecie karoseria również nie ma łatwo, słoneczne promienie powodują matowienie powierzchni lakieru, a ptasie odchody i owady mogą w dużym stopniu uszkodzić powłokę. Dlatego też kierowca, który długo będzie się chciał cieszyć ładnym wyglądem swego samochodu musi systematycznie o niego dbać - zobacz tutaj.

Duża część pielęgnacyjnych czynności nie jest bardzo kosztowna ani nie zabiera dużo czasu, a jeśli się będzie o nich pamiętać, to karoseria przez wiele lat będzie w doskonałej formie. Ogromnie ważne jest przy tym, aby stosować odpowiednie kosmetyki samochodowe, które nie zawierają żadnych szkodliwych dla lakieru substancji, tu należy być bardzo ostrożnym aby jeszcze nie pogarszać sytuacji. Jednak po oczyszczeniu samochodu takim specyfikiem powierzchnia czyszczona wygląda jak nowa. Do zazwyczaj kupowanych środków zalicza się biały żel, który nie tylko oczyszcza, ale również przywraca pierwotny wygląd aluminium.

Ze środkami czyszczącymi aluminium musimy uważać, są to silne mieszkanki chemiczne, powinniśmy najpierw zrobić próbę w mniej widocznym miejscu, by upewnić się w jaki sposób dany element zareaguje na wybrany przez nas środek czyszczący. Oczywiście część osób niezbyt przejmuje się tego typu zaleceniami, ale jeśli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy przeprowadzać taką próbę. Podstawą podczas pielęgnowania samochodu są odpowiednie szampony. Ich wybór jest bardzo duży, część z nich będzie służyć jedynie do mycia, inne z kolei zawierają także trochę wosku, który dodatkowo zabezpiecza lakier przed czynnikami mechanicznymi.

W sprzedaży jest również pewna grupa szamponów do specjalnych zastosowań, stosuje się je w sytuacjach, gdy zabrudzenia są faktycznie poważne, na przykład do mycia asfaltu. Płyny, proszki do czyszczenia, ogółem środki, którymi czyścimy chrom lub aluminium nazywamy bardzo często autokosmetykami. Kierowca wie, że jeżeli sam nie zadba o swój samochód, to nikt o jego auto nie zadba. Nie każda myjnia jest w stanie zmyć jakąś plamę która powstała kilka tygodni wcześniej.

A płyny będące odpowiednią mieszanką idealnie skomponowanych składników mogą wyczyścić chromową powierzchnię w parę minut. Środki do czyszczenia chromu znajdą zastosowanie nie jedynie przy czyszczeniu chromowanych rzeczy w samochodzie. Mogą być też stosowane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w mieszkaniach. Środki, stworzone do czyszczenia chromowych rzeczy przywracają im blask, chronią przed szybkim matowieniem.
Myjnia samochodowa
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Spora część kierowców woli też osobno wyczyścić pojazd, a następnie go wywoskować - do tego też służą specjalne preparaty, na przykład płynne lub tradycyjne woski. Bardzo ważnym sprzętem, przez niejednego kierowcę nieco lekceważonym, jest delikatna gąbka do czyszczenia, jeżeli będzie ona zbyt ostra to może spowodować porysowanie powierzchni lakieru.

Tags: samochód, Lakier, szampon, smoły