Kraków, idealne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Posted on

Samochód terenowy marki Ford
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Czasem dzieją się sytuacje w życiu, w których auto niezbędne jest z chwili na chwilę. Może to być nagłe zdarzenie, nieoczekiwany wyjazd w naglącej sprawie, czy też konieczność odwiedzenia mnóstwa miejsc w niedługim czasie. Również wtedy, kiedy nasz samochód zostanie zepsute w wyniku zdarzenia drogowego. Co wówczas zrobić? Jakie wymogi muszą być spełnione, by otrzymać zwrot kosztów wynajmu samochodu zastępczego? Rozpocznijmy może od tego, czym się do Krakowa można dostać? Mianowicie, możemy dojechać samochodem- Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4.

Posiada też liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, w tej chwili rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 miastami. Warto, po przybyciu do miasta zorganizować sobie wygodny środek transportu. Na pewno najtańszą opcją poruszania się po mieście są autobusy i tramwaje.

Jednak jest ciekawsza i bardziej wszechstronna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (http://www.prorent.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow). Da nam dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli także zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.
wypożyczalnia samochodów
Author: Tracie Hall
Source: http://www.flickr.com
Być może wynika to faktu, iż na kontynencie europejskim inaczej niż w Ameryce północnej, mamy do czynienia z mnogością państw, a co się z tym wiąże, odmiennych regulacji prawnych, narodowych zwyczajów, często bardzo odmiennych w poszczególnych państwach Europy. W końcu dopiero od około 60 lat nasz kontynent się integruje, aczkolwiek z przeszkodami czasem długotrwałymi a czasami po prostu formalnymi.

Nie dziwi więc, iż mamy inny sposób myślenia. Pomimo owych różności i u nas także istnieją wypożyczalnie samochodów. U nas ten typ biznesu oparty jest w zasadzie na obsłudze wesel, jak by nie było każdy chciałby wziąć ślub z fasonem. A jest co zobaczyć- najważniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Legendy mówią, że nawet żył tam prawdziwy smok. Nie mniej ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy budynek sakralny Krakowa, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.
Ford Taurus
Author: Greg Gjerdingen
Source: http://www.flickr.com
Takie wyjazdy integracyjne dla pracowników można zorganizować wszędzie, wystarczy tylko zarezerwować odpowiednio dużą salę konferencyjną. Każde duże miasto np. Kraków, Wrocław, Warszawa, lub dobrze rozwinięta pod względem turystycznym miejscowość turystyczna zapewne dysponuje nie jedną.

Tags: samochód, autostrady, transport, biznes, miasto