Klimatyzacja samochodowa do niedawna kojarzyła się tylko z samochodami z wyższej półki

Posted on 28/04/2021 8:22pm

Z biegiem czasu ten komfort okazał się rzeczą powszechną. W tzw. klimę wyposaża się auta niższych klas. Dziś klimatyzację spotykamy też jako wyposażenie konwencjonalne zwyczajnych samochodów miejskich.
Co stwarza wzrastający stale popyt na takie wyposażenie nawet w państwach, gdzie upalne lato wcale nie panuje długo? Czy jedynie zamiar podwyższenia komfortu? Otóż nie. Zdaniem fachowców wykazano, że właściwie wykorzystywany klimatyzator wpływa w dużym stopniu do poprawy bezpieczeństwa na drogach.


Niejeden z kierujących pamięta zapewne uczucie które towarzyszy otwieraniu drzwi pojazdu pozostawionego jakiś czas temu w pełnym słońcu na asfaltowym miejscu postojowym. Fala ciepła ze środka samochodu (S-performance - tuning aut wrocław) jest wyraźnie odczuwalna. Potem trzeba wsiąść do takiego "pieca" i prowadzić. W przypadku braku klimatyzacji kierowca i siedzący obok rozpoczynają rzeczywistą walkę z wiatrakami. Uchylanie okien, włączona dmuchawa, która i tak nawiewa niewiele chłodniejsze powietrze nie dając dobrych rezultatów. Wnętrze samochodu może nagrzać się aż do 60 stopni C.


Dmuchawa samochodowa, jest urządzeniem, mającym ścisły związek z układem klimatyzacji.

Otrzymanie kolejnych informacji na podnoszony tutaj temat jest dla Ciebie sprawą priorytetową? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link oraz tam zdobądź więcej informacji (http://www.avocaparkingpyrzowice.pl/).

Zapewnia wentylację środka pojazdu poprzez przepływ powietrza. Dmuchawa pomaga więc efektywnie uzyskać wymaganą temperaturę w środku. Przyrząd ten wymaga wymiany, wtedy gdy zacznie wytwarzać niesystematyczny przepływ powietrza lub zbytni hałas.


Dodge Challenger
Author: amateur photography by michel
Source: http://www.flickr.com


Kolejnym potrzebnym elementem okazują się być przewody do klimatyzacji to przez nie przechodzi czynnik chłodzący. W ciągu roku poprzez przewody i złącza z układu znika ok. 10 do 15 proc. czynnika.
Oznacza to, że już po trzech latach wydolność do schładzania wnętrza pojazdu ulega drastycznemu ograniczeniu. A więc ich sprawność ma ogromne znaczenie dla ubytków w całym systemie klimatyzacyjnym.

Tags: olej, moc, samochodu, pasażer