Kilka zdań o tym, dlaczego warto zadbać o AC w naszym pojeździe

Posted on

samochód marki Chrysler
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo system klimatyzacji nie jest układem bezobsługowym. Na nieszczęście masa przeciętnych użytkowników zdaje sobie z tegoż sprawę dopiero w sytuacji, gdy w samochodzie ot tak zaczyna cuchnąć. Kłopotliwy zapach wywoływany jest poprzez pleśnie i grzyby gromadzące się zwłaszcza na parowniku. Parownik jest właśnie perfekcyjnym lokum dla rozkwitu tego typu tworów. Jest bowiem zakamuflowany przed światłem i z uwagi na zadanie jakie dopełnia jest wilgotny.

Rodzony przez pleśnie i grzyby przykry zapach jest nawiewany dmuchawą do środka samochodu. Sam zapach powoduje oczywiście spory dyskomfort w czasie podróży, ale ogromnie groźniejsze są mogące wystąpić u kierującego i pasażerów reakcje alergiczne. Jest dużo rozwiązań, znanych jako samochodowe oczyszczacze atmosfery - sprzedawanych w dzisiejszych czasach. Większa część z nich nie nadaje się jednakże jako samochodowe wysokiej jakości oczyszczacze, choć tak są określone. Właściwie porządny oczyszczacz wykonujący poprawne ozonowanie klimatyzacji tak naprawdę może kosztować znacznie więcej niż niejeden pojazd, ale taki z pewnością potrafi zagwarantować bezpieczne powietrze w dzisiejszym aucie.

Bez wątpienia - lepiej zapobiegać niż leczyć, zatem poleca się obsługę układu klimatyzacji pod kątem odgrzybiania raz do roku. Podczas gdy zapomnimy o regularnym zapobieganiu to może okazać się, iż prosta metoda, jaką jest dezynfekcja klimatyzacji będzie niewystarczająca. W krańcowym przypadku konieczne może okazać się wymontowanie parownika. Z względu na to, iż dostęp do tej cząstki układu klimatyzacji jest trudny, a co za tym idzie jego oddzielenie jest czasochłonne, wartości mogą okazać się wysokie. Większość z nas czuje się bezpiecznie w samochodzie, jednakowoż powietrze we wnętrzach samochodów ma prawo być jeszcze gorsze niż to w domowych pomieszczeniach.

Jazda pojazdem może być jedną z najbardziej jadowitych aktywności - powinniśmy to wiedzieć. Autostrady to źródło wielu zanieczyszczeń; mgły gazów oraz spalin z silników Diesla, są tam przeróżne cząstki, pyłki, dym papierosowy oraz mikroorganizmy. W związku z tym jonizator powietrza samochodowy stał się tak kultowy. Porządniej skorzystaj z niego, a nie z licznych towarów do czyszczenia aut, jakie są w stanie być trujące. Jeśli jesteśmy już przy dbaniu o pojazd należy także zwrócić uwagę na opony i felgi.

W jaki sposób je dostosować, dbać o nie w prawidłowy sposób?
samochód marki BMW
Author: Axion23
Source: http://www.flickr.com
Oto kilka należytych wiadomości na temat zgodnej konserwacji opon i felg. Trzeba pamiętać, że nie wszelkie komplikacje z oponami oraz felgami są takie, że można je łatwo odnotować. Istnieją opony, które są już zużyte, ale nie widzimy tego od razu ze względu na grube bieżniki. Właśnie dlatego należy obejrzeć to wszystko uważni.
Czerwony samochód
Author: Gib Goodrich
Source: http://www.flickr.com
Powinno się postępowanie w pojeździe prowadzić dwufazowo.

W pierwszej kolejności zastosować płyn odgrzybiający, a następnie płyn niszczący zapachy. Kolejna metoda nazywa się ozonową, w jakiej spełniona usługa z wykorzystaniem odgrzybiacza ozonowego daje czysty zysk. Nie potrzeba do niej używać jakichkolwiek pobocznych środków chemicznych.

Tags: samochód, odgrzybianie, parownik, autostrady, grube bieżniki