Każdy może przestylizować własną ukochaną maszynę i powiększyć jej efektowność i niepowtarzalność.

Posted on 20/04/2019 8:22pm

Rygorystyczne przepisy odnoszące się do ekologii, wymuszają na producentach pojazdów używanie w swoich produktach, specjalistycznych rozwiązań do walki z nadmiernym skażeniem środowiska. Jednym z takich instrumentów jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący seryjnym wyposażeniem każdego nowoczesnego samochodu z silnikiem diesla.

tuning
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Służy on do odpowiedniego dopalania gazów spalinowych w nowoczesnych motorach diesla i według zapewnień wytwórców samochodów jest to urządzenie niezawodne i samoobsługowe. O jego istnieniu prowadzący samochód dowiaduje się zwykle w chwili, pojawienia się na desce rozdzielczej samochodu kontrolki filtra cząstek stałych. Równocześnie spada siła silnika i zwiększa się pobór paliwa o 2-3 litry na 100 kilometrów.

Ponadto można spostrzec podwyższony stan oleju w silniku, dlatego, że przybywa w nim oleju napędowego. Filtr cząsteczek stałych, zakładany w przewodach wydechowych silników wysokoprężnych, ma za zadanie wyeliminowanie wydzielania czarnego dymu, właściwego dla starszych typów z napędem diesla. Właściwym pewnym sposobem jest pozbycie się filtra na zawsze czyli trzeba zrobić usuwanie DPF/FAP w s-performance.pl podobnych do siebie samochodów, które nie zwracają na siebie niczyjego spojrzenia. Nikogo nie dziwi więc, że nie brakuje takich zmotoryzowanych, którzy pragną wyróżnić się w drogowym potoku szarości. Jednym ze pomysłów na taki rezultat jest tuning, czyli wyposażenie samochodu w nieprzewidziane przez producenta elementy. Tuning może dotyczyć parametrów i własności jezdnych samochodu lub jego wyglądu.

Niektórzy właściciele samochodów, tuningowanie aut utożsamiają z własnym stylem oraz odbierają jako wyrażenie swojej indywidualności i niezależności. Dla nich taka zabawa ma głównie wymiar estetyczny.Tuning samochodowy we Wrocławiu ma na celu odmianę prezencji auta z zewnątrz ale także we wnętrzu. Wewnątrz aut możemy wymienić praktycznie wszystko. Przy zmianach zewnętrznych części samochodu, najczęściej stykamy się z wykorzystaniem atrakcyjnych aluminiowych obręczy, zamontowaniem sportowych moderatorów, stosowaniem przeróżnych dekoracji, progów, spojlerów, zderzaków. Perspektyw wprowadzenia przeróbek jest naprawdę sporo, a wszystko uzależnione jest od rezerw pieniężnych i wyobraźni klienta.

Tags: samochód, diesel, Filtr DPF, zderzak