Jeżeli pogoda zmienia się na zimową, licznych problemów i niebezpieczeństw na drodze pozwoli uniknąć wymiana opon

Posted on 26/04/2023 7:46am

Obecnie trudno jest wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie bez czterech kółek. Nawet jeżeli nie posiadamy auta do indywidualnej dyspozycji, na ogół w opisywanym przypadku ma go ktoś z rodziny lub przyjaciół.


Droga w góry
Author: Frank Kovalchek
Source: http://www.flickr.com
Generalizując można powiedzieć, że, im nowszy pojazd, tym mniej z nim kłopotów, jako, że nie musimy często go naprawiać. Niektóre czynności obowiązkowe są jednakże nawet jeśli nasz samochód był ostatnio zakupiony - jak przykładowo wymiana opon. Oprócz wymienionej czynności konieczne są również między innymi przeglądy czy wymiana filtrów.

Należy także dodać, że zimówki musimy kupić faktycznie z miejsca, jeżeli kupujemy nowy samochód o tej właśnie porze roku, gdyż auta w salonach wyposażone są w opony (sprawdź także: opony Sava) letnie. Jeśli posiadamy już drugi zestaw opon i pogoda sygnalizuje, że przyszła pora odpowiednia na ich zmianę pozostaje nam wyszukanie miejsca, w którym najlepiej będzie to uczynić.

W wypadku nowo zakupionych samochodów powinno się szukać stacji, które są sygnowane przez producenta pojazdu, gdyż w innym wypadku możemy na przykład stracić gwarancję. W innych sytuacjach największe znaczenie prawdopodobnie będzie miała dla nas cena oraz usytuowanie punktu. Kiedy wybierzemy się już do najlepszej stacji, wskazane jest zająć się ponadto kwestią, którą stanowi geometria kół. Pojęcie to zapewne znane jest w praktyce każdemu kierującemu. Ogólnie sprawę ujmując dotyczy ono poprawnego ułożenia kół z przodu i z tyłu względem siebie, kątów nachylenia oraz innych podobnych kwestii. Właściwie ustawiona geometria polepsza właściwości jezdne, oraz zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Niewątpliwie stanowi więc istotną kwestię. Koszta poniesione na jej ustawienie to dobrze zainwestowane fundusze.

Nawet jeżeli ktoś uważa się za szczególnie sprawnego kierowcę, nie zawsze same umiejętności okażą się wystarczające. Dlatego odpowiednie jest postępowanie w taki sposób, żeby jak najbardziej zmniejszyć ewentualne ryzyko. W wypadkach gdy jesteśmy pewni własnych umiejętności nie możemy jednakże odpowiadać za innych kierujących, którzy mogą popełniać błędy. Generalnie więc będąc na drodze powinniśmy myśleć nie tylko za siebie, ale także za innych, co z pewnością sprawi, że będziemy czuć się bezpieczniej i unikniemy wypadków.

Poczytaj również: autoserwis Wrocław

Tags: samochody, opony zimowe, opony, koła