Jak tanio i skutecznie przywrócić odpowiedni wygląd starszym samochodom

Posted on 29/01/2019 3:06pm

Każdy właściciel samochodu będzie chciał, żeby jego pojazd prezentował się odpowiednio. Lecz kilka lat użytkowania, sporo nocy spędzonych pod gołym niebem powodują, że i wnętrze pojazdu i nadwozie będą ulegać powolnym, lecz widocznym procesom niszczenia. Rzecz jasna można niewiele z tym robić, jako że jest to coś naturalnego, co dotyczy wszystkich aut. Jeśli jednak ktoś ma do samochodu duży sentyment i chce nim jeszcze jakiś czas jeździć, to może zdecydować się na lekką poprawę prezencji.

naklejka na samochodzie
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście jeżeli samochód prezentuje zły stan techniczny, będzie potrzebował kapitalnego remontu to takie działania będą zupełnie nieopłacalne, jednak jeżeli ktoś będzie się decydował na poprawę wyglądu swojego auta, to ma w tym zakresie niemało możliwości. Tak naprawdę jedynymi ograniczeniami mogą być fantazja i możliwości finansowe (tu naklejki foliowe), bo pomysłów z pewnością nie braknie. Sporo rzeczy można zrobić samodzielnie, jeśli ktoś będzie miał taką możliwość, to może niektóre rzeczy zlecić jednej z firm zajmujących się tego typu usługami.Jednak wiele rzeczy związanych z odświeżeniem i renowacją auta można wykonać samodzielnie, i to stosunkowo niedużym kosztem. Już samo odświeżenie kół i innych drobnych elementów bardzo dużo daje, a potrzebne będą do tego środki do mycia i czyszczenia oraz parę chwil na zrobienie całości. Po takim czyszczeniu chromowane emblematy lub logo trójwymiarowe zyskają nowy blask i już po takich pracach auto będzie wyglądało dużo lepiej. Niektórzy dla podkreślenia indywidualnego stylu decydują się dodatkowo na naklejki chromowane https://www.rathgeber.pl/produkty/flexxline, odpowiednio dobrane mogą bardzo ciekawie polepszyć wygląd samochodu.

Bardzo dobrą metodą na przywrócenie karoserii dawnego blasku jest polerowanie lakieru. Można to zrobić samodzielnie, choć trzeba się nastawić na kilka godzin pracy. Lakier poleruje się drobną pastą, przez co można się pozbyć zmatowień i rys, a po takim zabiegu karoseria będzie wyglądała jak nowo pomalowana. Jeśli do wszystkich prac dołoży się jeszcze kompletne sprzątanie wnętrza, to naprawdę da się odmłodzić swoje auto o ładnych parę lat.

Tags: samochód, Kolor, polerowanie, wypolerowanie