Jakie mamy rodzaje bram garażowych? Jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb?

Posted on 26/02/2019 7:21am

O garażu trzeba pomyśleć już w okresie projektowania domu. Podczas tego etapu najłatwiej będzie rozplanować je tak, ażeby idealnie wybrać bramę garażową o standardowych wymiarach. To sprawi, iż zaoszczędzimy większą ilość pieniędzy i nerwów w dalszej części inwestycji. Powinniśmy bowiem wiedzieć, że jeżeli to przeoczymy to faktycznie później zapłacimy o wiele więcej, gdyż bramy robione ma zamówienie posiadają bardzo oryginalne skrzydła, tak więc kosztują więcej.

Brama garażowa
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
Jakie są rodzaje bram. Pierwszy model to bramy rozwieralne, nazywane też skrzydłowe. Jest to najbardziej powszechne rozwiązanie, tego rodzaju model podobny jest do normalnych drzwi. Moga być jedno albo dwuskrzydłowe, chociaż ten pierwszytyp nie tworzy się seryjnie. Rozwierane na zewnątrz pojedyncze skrzydło zajmuje dość dużo miejsca, więc przeszkadza w parkowaniu. Musimy więc między garażem a ogrodzeniem zostawić długi podjazd, najbardziej szerokość bramy i długość samochodu. Kolejny ty to bramy uchylne płytowe.

Wykorzystywane są przeważnie do garaży na jeden samochód, gdyż ich standardowa szerokość nie przekracza raczej trzech metrów, a wysokość ma nie więcej niż 2,3 metra. Faktycznie mało jest firm, jakie tworzą bramy uchylne o szerokości czterech-pięciu metrów. Konstrukcja tego rodzaju bram może być dwojakiego rodzaju .

Ciekawi Cię przedstawiany artykuł? Jeśli tak, to zachęcamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe oryginalne źródło (http://kaemmerer.pl/), które również na pewno Cię zafascynuje!

Pierwsza z nich to płytowa o budowie blachy usztywnionej płaskownikami stalowymi. Jej wierzchnią warstwę sprawuje bardzo często ocynkowana blacha stalowa, która jest pokrywana poliestrem.

Inny rodzaj to konstrukcja ramowa. Jej najbardziej istotny trzon pełni stalowa lub drewniana rama, możemy nią wypełnić blachą stalową, która będzie pokryta poliestrem. Następny rodzaj - bramy segmentowe, są najlepsze do garaży, z jakich wyjeżdża się od razu na ulicę, gdyż w okresie otwierania nie wychodzą przed budynek, nie przeszkadzają więc w manewrowaniu samochodem także na podjazdach łukowych.

Ostatni rodzaj - bramy rolowane są wytworzone z poziomych profili dwuściennych, jakie wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Połączone są na pełne albo perforowane zaczepy . Brama takiego typu rozwija się ze skrzynki która jest zawieszona bezpośrednio nad wjazdem do garażu, tak więc do jej zainstalowania niezbędne jest chociaż 30 centymetrów z szerokości nadproża. Zakup bramy to powinna być bardzo rozsądna decyzja|, najlepiej zakupić w autoryzowanym punkcie, typu bramy garażowe Wiśniowski.

Tags: garaż, samochód, pieniądze, blacha