Jaki wymiar ogumienia pasuje do aut osobowych

Posted on 18/08/2017 9:56am

Kierowcy powinni wiedzieć, jaki wymiar opon pasuje do ich pojazdu. Opony 215 65 16 należy dobierać odpowiednio, bowiem od tego jest zależne bezpieczeństwo nie tylko samego kierowcy oraz pasażerów, których przewozi, ale także pozostałych osób.


Kierowca może bez żadnych problemów zobaczyć, jakie opony 195 50 r15 (przykładowe komplety) najlepiej pasuje do danych modeli aut. Aby dopasować dobry model opon trzeba przyjrzeć się oponom, które aktualnie są w naszym aucie. Na boku opony są umieszczone odpowiednie oznakowania. Pewne jest, że rozmiar jest dopasowany idealnie, jeśli pojazd kupujemy w firmowym salonie. Jeżeli auto jest używane trzeba postępować wedle paru pożytecznych wskazówek. Odpowiedni rozmiar opon jest często zapisywany w książeczce pojazdu.
droga
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Na ogół informacja taka jest dodawana w rozdziale, który jest dedykowany specyfikacji technicznej samochodu. W pewnych wypadkach trafnym posunięciem jest zweryfikowanie oznakowań, które są na klapce od wlewu paliwa. W samochodach czasem tego typu informacje można znaleźć również na progu drzwi przy stronie kierowcy.

Opony 195 65 r15 (tutaj opony o takim rozmiarze) możemy sprawdzić jeszcze w jeden wyjątkowo łatwy sposób. Jeśli nie mamy jakichkolwiek dokumentów technicznych auta, możemy odwiedzić witrynę intranetową producenta auta, gdzie zamieszczone są tego rodzaju informacje. Kolejnym rozwiązaniem, które powinno być wzięte przez nas pod uwagę jest udanie się do serwisu wulkanizacyjnego. Pozyskanie rady doświadczonych specjalistów pozwoli nam dobrać opony, które dobrze nam posłużą. Zamontowanie odpowiednich opon w naszym samochodzie jest ważną kwestia, którą możemy nawet nazwać sprawą życia i śmierci.


Opony odpowiedzialne są za bezpieczną jazdę a także dobre osiągi. Konkretny wymiar opon jest wskazywany przez samego producenta danego pojazdu. Dane o rozmiarach opon są na ogół poszukiwane w okresie zimowo-wiosennym, kiedy to trzeba je wymieniać. Aktualnie zakłady wulkanizacyjne przeżywają prawdziwe oblężenie. Tak samo zresztą specjalistyczne sklepy z oponami.

Tags: paliwo, kierowca