Jak zmieniły się Jak bardzo się zmieniły przez minione lata maszyny i urządzenia rolnicze, czego będzie się od nich wymagać.

Posted on 28/06/2023 7:45am

Nowoczesne rolnictwo potrzebuje odpowiednich maszyn i narzędzi. W tej kwestii podczas minionych lat dokonał się bardzo duży postęp, widać to zwłaszcza na przykładzie ciągników. Dawne ciągniki były zwyczajnie prostymi, porządnymi sprzętami, ale o komforcie w nich można było zapomnieć. Jeżeli przed deszczem chroniła najzwyklejsza kabina z blachy, to już naprawdę był luksus.

Współczesne ciągniki posiadają wygodne kabiny, wyciszenie i klimatyzację,
części do ciągników
Author: Chafer Machinery
Source: http://www.flickr.com
a także zaawansowane możliwości sterowania łącznie z wykorzystaniem GPS. Jednak to nie będą zwykłe zbytki, bo kilkugodzinna praca w terenie wcale nie jest łatwa, dzięki tym udoskonaleniom rolnicy nie męczą się tak bardzo i mogą pracować znacznie wydajniej. Także sterownicze możliwości są nie do pogardzenia. Niektóre z ciągników można wręcz zaprogramować w taki sposób, że same będą sterować kierunkiem jazdy. Dzięki temu rola kierowcy będzie się sprowadzać do dojechania na miejsce i nadzorowania, tak aby wszystko przebiegało zgodnie z wcześniej założonym planem.Poza wygodą i komfortem od rolniczych maszyn będzie się także wymagać solidności, zwłaszcza za kwoty, jakie trzeba za nie płacić. W przypadku prac polowych każdy nieprzewidziany przestój może być dużym problem, zwłaszcza jeżeli trzeba szybko działać ze względu na warunki pogodowe. Z tego też powodu firmy starają się, aby do ich ciągników części fendt były cały czas dostępne - zobacz więcej. Oczywiście jakieś awarie zawsze mogą się zdarzyć, ich zupełne wyeliminowanie raczej możliwe nie będzie.

Jednak ważne będzie to, żeby w razie konieczności po prostu można je było kupić, a nie czekać na dostarczenie dwa tygodnie. Jeżeli w przypadku, gdy w czasie zbierania zboża popsuje się kombajn, to należy go naprawić w ciągu paru godzin, nikt nie może sobie pozwolić na dłuższy przestój. I w takiej sytuacji części do kombajnu claas muszą być dostępne od ręki ( SC), bo inaczej rolnik może ponieść spore straty. Dlatego też wybierając rolnicze maszyny (prasy ślimakowe) należy zwrócić uwagę na to, jak jest z dostępnością do części zamiennych, jest to tak naprawdę bardzo ważne.

Tags: zboże, żniwa, ciągniki, awarie, traktory