Jak zapewnić sobie komfort trasy samochodem ciężarowym?

Posted on 27/07/2015 7:17am

ciężarówka - logistyka
Author: NotrucksNolife
Source: http://www.flickr.com
Transport drogowy w Polsce rozwinął się z bardzo szybkim tempie. Polskie firmy transportują z wykorzystaniem tirów i samochodów wielkogabarytowych towary w obrębie całej Europy i poza nią. Intratność tego biznesu jest ogromna, minusem są niestety często uczęszczane przez duże samochody drogi, na całe szczęście obowiązują postanowienia prawne, które regulują jeżdżenie dużych pojazdów po drogach. Ale nawet kiedy takie zachowanie okazuje się być możliwe, to należy wspomnieć, o zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa, tak żeby w czasie tej naprawy nie doszło do najmniejszego zdarzenia.

Od czasu do czasu taką naprawą naczepy ma szansę się zająć dany kierowca, zwłaszcza jeśli nie wymaga ona jakichś skomplikowanych działań, ale też w każdym momencie może on przywołać fachowców (kliknij w link), którzy przyjadą oraz zrobią wszystko co trzeba, albo zdecydują, że trzeba taki wóz wziąć do warsztatu. Dużo zależy tu od danej sytuacji.
serwis mobilny TIR
W związku z tym normalne jest to, że obecnie na terenie naszego kraju nie brak firm, które świadczą te usługi. Niemniej jednak trzeba w tym miejscu podkreślić, iż zdecydowana większa część z nich dotyczy samochodów osobnych, nie wspominając nic w swojej ofercie o pojazdach ciężarowych i dostawczych, których specyfikacja jest przecież zdoła odmienna.

A przecież takie samochody także ulegają awariom i to wcale nie rzadziej niż osobowe. Co w związku z tym poczynić w przypadku usterki takiego samochodu? Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale należałoby zaznaczyć, iż w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w większych aglomeracjach w naszym kraju mamy także firmy, które zajmują się także holowaniem samochodów ciężarowym, lub naprawa samochodów ciężarowych. W związku z tym każdy, kto porusza się takim samochodem, musi mieć kilka numerów kontaktowych, żeby taka pomoc drogowa tir w razie jakichkolwiek kłopotów z autem mogła przybyć na miejsce i nam pomóc.
czytaj dalej
Author: NRMA Motoring and Services
Source: http://www.flickr.com
Taka pomoc drogowa tir upraszcza pracę nie tylko szoferów, ale także samym posiadaczom przedsiębiorstw przewozowych.

Nie muszą oni zamartwiać się o swoją flotę - w razie losowych wydarzeń firmowe auta ciężarowe są bezpieczne. Okoliczności krytyczne bywają już z zasady trudne do przewidzenia, więc warto zadbać o potrzebne numery telefonów z odpowiednim wyprzedzeniem. Gdy nadejdzie pora na ich użycie, to nie będzie trzeba chaotycznie szukać w sieci takich kontaktów. Zresztą podjęcie współpracy ze stałymi kontrahentami może być dla danej firmy niezwykle korzystne.

Taka pomoc ekspertów może odbywać się na przeróżnych poziomach, nie mniej ciągle w pierwszej chwili próbują oni naprawić wóz na miejscu, tak żeby mógł pojechać dalej ze swoim towarem. Mimo wszystko gdy taka naprawa nie będzie możliwa, to pomoc drogowa tir odholuje wówczas taką ciężarówkę do pobliskiego mechanika, gdzie będzie można się nią zająć w odpowiedni sposób. Nie mniej możemy być przekonani, że pracownicy takiej pomocy posiadają dużą wiedzę, zatem jeśli tylko będzie to realne, postarają się nasz pojazd naprawić bez holowania. Kto natomiast pragnie rozszerzyć swoją ofertę usługową o pozycję mobilny serwis tir, musi zaangażować mechaników z wyższej półki. W takim charakterze pracują właściwie tylko faceci, a o ich fachowości decydują nade wszystko posiadane umiejętności. Żeby były one na odpowiednim, czyli jak najwyższym poziomie, taki mechanik samochodowy powinien już od młodych lat wykazywać zainteresowanie szeroko rozumianą motoryzacją i co warte podkreślenia, posiadać tzw. inteligencję techniczną.

Tags: transport, towar, ciężarówka