Jak się kształtuje rynek ciężarówek w Polsce, w jaki sposób może wpływać na niego poziom gospodarki.

Posted on 21/06/2018 5:18pm

Większości z nas rynek samochodowy kojarzy się z ogromną ilością osobówek, i jeżeli ktoś potrzebuje zmienić lub kupić nowe auto, to przeważnie jest to właśnie taki samochód. Lecz poza tym istnieje i co najważniejsze doskonale się trzyma rynek użytkowych pojazdów, to znaczy przeróżnych ciężarówek, samochodów dostawczych, wykorzystywanych w budownictwie oraz autobusów.

Tir z naczepą
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście jak się zacznie przeglądać ogłoszenia i oferty z takimi pojazdami, to będzie ich zdecydowanie mniej niż osobowej, lecz będzie to całkowicie zrozumiałe. Zapotrzebowanie na takie samochody jest dużo mniejsze, gdyż kupują je przede wszystkim przedsiębiorcy, a poza tym całkowicie odmiennie wyglądają ceny. W przypadku zakupu używanych aut zupełnie odmienne są również oczekiwania i wymagania klientów. Przy osobówkach klienci przede wszystkim patrzą na wyposażenie i komfort, w przypadku ciężarówek takie parametry są mniej ważne, bo w pierwszej kolejności liczy się możliwość radzenia sobie z określonymi zadaniami. Sprawdź też tutaj: .

Wielu ludzi może być mocno zaskoczonych tym, że nasz kraj jest czwartym co do wielkości rynkiem ciężarówek. Bardzo dobrze świadczy to o możliwościach naszego transportu, w ciągu minionych Polska coraz bardziej się liczy na międzynarodowej arenie, a usługi świadczone przez nasze firmy transportowe są coraz chętniej wybierane przez klientów z różnych krajów.Ma to przełożenie to bezpośrednio na rynek motoryzacyjny, w ostatnim czasie sprzedaż samochodów dostawczych znacznie się powiększyła i bez przerwy przejawia dużą dynamikę rozwoju (www). Kupowane są różnorodne pojazdy, zaczynając od niewielkich dostawczaków, używanych do przewozu produktów na rynkach lokalnych aż po bardzo duże tiry, jeżdżące z kontenerami po całej Europie. Dużą rolę na naszym rynku samochodowym odgrywają także samochody przeznaczone do budownictwa. W dużym stopniu przyczyniła się do tego ogromna liczba inwestycji, jakie się porozpoczynały, dlatego też zapotrzebowanie na wywrotki używane, koparki i spychacze cały czas dynamicznie wzrasta.

Tags: Europa, rynek, transport, klient