Jak przygotować auto po zimie - zadbaj o swój pojazd

Posted on

wycieraczki samochodowe
Author: Mario Spann
Source: http://www.flickr.com
Płyny i oleje również mogły odczuć zimową pogodę. Jeżeli nie stosujemy tych całorocznych, należy udać się do zaufanego mechanika, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także zbadać poziom oleju w układzie wspomagania. W następnej kolejności skoncentrujmy się na szybach. Czysta szyba jest ważna dla bezpieczeństwa jazdy.

Utrapieniem bywają smugi – zapowiedź, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Warto ją zatem zmienić - porównaj wycieraczki hyundai i30. Kiedy należy zdecydować się na zmianę siłownika klapy bagażnika? Odpowiedź jest bardzo bezproblemowa - jeśli klapa bagażnika ni stąd ni zowąd rozpoczęła Ci spadać na głowę, to niewątpliwy sygnał, że nastał okres na nowiusieńkie siłowniki - zobacz http://wycieraczkidoszyb.pl/zul_m_Si-owniki-teleskopy-klapy-3253.html. Tego typu wymianę możesz zrobić na własną rękę czy też skorzystać z usług, które proponują salony samochodowe.

Niemniej jeżeli znasz się co nieco na samochodach to pewno poradzisz sobie z tym
auto
Author: smoothgroover22
Source: http://www.flickr.com
osobiście, ponieważ do profesjonalnej wymiany siłownika nie potrzeba wielkiego doświadczenia czy skomplikowanych narzędzi. Starczy jedynie śrubokręt oraz kij, który ochroni klapę bagażnika przez upadkiem. No i rzecz jasna musisz wyposażyć się w nowy siłownik, jaki pewno łatwo znajdziesz w wielu różnorodnych sklepach z produktami motoryzacyjnymi.
wycieraczkidoszyb.pl
Jeśli więc kochamy dynamiczną podróż, ten typ wycieraczek będzie dla nas dobrym wyborem.

Ograniczenie obszaru patrzenia w trakcie jazdy, może stać się wyjątkowo niebezpieczne. W związku z tym należy zadbać aby wycieraczki samochodowe chodziły właściwie i nie zostawiały śladów na szybie. Pióro wycieraczki to wbrew pozorom nie jest jedynie skrawek gumy, oprawiony w metalowy stelaż. W ciągu własnego życia przemierzają wielkie odległości, czyszcząc olbrzymie powierzchnie.

Dlatego są zmuszone spełniać sporo oczekiwań. Przede wszystkim muszą być wystarczająco podatne, żeby dolegać do szyby, po drugie odpowiednio sztywne, ażeby dobrze ściągać wodę. W związku z tym do ich produkcji używa się przeróżne mieszanki gumy. Całkowicie odrębną grupę motoryzacyjnych towarów stanowią te, które może nie zużywają się już tak szybko, jak wycieraczki citroen c4 podczas intensywnych opadów śniegu, lecz szoferzy częstokroć zapominają o ich wymianie. Wystarczy w tym miejscu nadmienić o gaśnicach, które mają się obowiązkowo znaleźć we wnętrzu każdego pojazdu, w tym także tego ciężarowego. Jeżeli na owej gaśnicy widnieje data sprzed trzech miesięcy, a może nawet sprzed roku lub dwóch, to w razie zwyczajnej, ale i szczegółowej kontroli drogowej, szofer będzie zmuszony liczyć się z mandatem karnym.

Tags: olej silnikowy, gaśnica