Jak przechowywać opony? Czy bardziej korzystnie przechowywać je w domu a może oddać profesjonalnej firmie?

Posted on 21/11/2022 1:54pm

Jak rozpoczyna się sezon zimowy wielu kierowców próbuje jak najlepiej przechować opony zimowe. W tej dziedzinie faktycznie musimy pamiętać o kilku obowiązkowych zasadach, aby ogumienie przez te parę miesięcy nie uległo zniszczeniu.
przechowalnia opon szczecin
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zauważamy, iż ogumienie się zużywa, to od razu lepiej pozostawić je w serwisie, który najlepiej zajmie się ich utylizacją. Jeśli jednak wiemy, że stan naszych opon jest odpowiedni, co znaczy, że posłuży jeszcze kilka sezonów, to właściwie mamy do wybrania dwie opcje. Możemy je zostawić w przechowalni opon albo zmagazynować je na własną rękę. Koszt przechowalni waha się od 40 do 120 złotych - doskonała przechowalnia dla twoich opon w Szczecinie.


samochód - odzwierciedlenie
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com
To dobra opcja dla dużej liczby osób osób, bo dość rzadko jest tak dużo miejsca, ażeby je schować gdzieś u siebie.http://poltrading.com.pl/dantruck_wozki_widlowe.htm - strona polecana w temacie -W każdym mieście odnajdziemy taką przechowalnię, szczególnie zaś jak przechowalnia opon Szczecin ma rzeczywiście wiele do zaoferowania. Z pewnością więc dobrze korzystać z usług najlepszych firm, jakie gwarantują, iż nasze opony będą najlepiej przechowywane. To bardzo ważne, ponieważ od tego jest zależne, czy będą nam służyć przez długi czas. Wielu wulkanizatorów oferuje taką usługę, a jak wulkanizacja Szczecin również w tym obszarze ma bardzo dużo (GENT oferuje usługi wulkanizacji opon) do zaproponowania.


Jeśli jednak sami chcemy zająć się ich przechowaniem to trzeba pamiętać, iż najkorzystniejsze jest do tego miejsce ciemne oraz suche. Temperatura tam nie powinna przekraczać temperatury pokojowej, w tym celu co pewien czas powinniśmy wietrzyć mieszkanie. Jak pomieszczenie jest ogrzewane, w takim razie opony muszą znaleźć się bardzo daleko źródła ciepła. Najbardziej dogodna temperatura to od 10 do 20 Celsjusza. Dobrze też wiedzieć, że różne środki chemiczne także źle wpływają na ich stan, gdyż tracą właściwości, a jednocześnie powodują nieodwracalne zmiany,które wykluczają je z dalszego użytkowania.

Tags: zima, gaz, opony zimowe, wulkanizacja