Jak ograniczyć wydatki na paliwo do Twojego auta?

Posted on

Żółte auto
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com
Chip tuning niewątpliwie jest doskonałym sposobem na podniesienie mocy silnika w Twoim wozie, więc mnóstwo kierowców ochoczo decyduje się na to pożyteczne rozwiązanie. Powodów jest faktycznie wyjątkowo dużo, gdyż wolno zacząć chociażby od takich spraw, jak otwarcie granic czy również coraz mniejsze kwoty poszczególnych samochodów. To bardzo poprawnie, dlatego że każdy samochód w dużej dawce ułatwia codzienne działanie niekiedy w najłatwiejszych sytuacjach. Dzięki temu można niezmiernie swobodnie wozić się z jednego miejsca na pozostałe ciesząc się nie tylko wygodą, ale przede wszystkim krótkim czasem realizowania swoich planów.

Gdy jednak nasz pojazd nie do końca nam pasuje, wówczas stosownym rozwiązaniem będzie profesjonalny chip tuning. Są takie modele wozów, jakie w stosunku do swojej masy posiadają zbyt małym zapasem siły i momentu obrotowego, przez co zbyt długo reagują na pedał gazu. Utrudnia to wjeżdżanie na wzniesienia i realizację manewrów wyprzedzania, co w znacznym stopniu obniża stopień bezpieczeństwa jazdy. Z takich powodów jest możliwość się zdecydować na chip tuning.

Ecotuning jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy jeżdżą najczęściej przede wszystkim po mieście (nie trzeba przypominać, że to właśnie jazda w tłocznych centrach, kiedy bez przerwy gazujemy i zwalniamy, jest powodem największego spalania) oraz pokonują długie trasy. Najważniejsza modyfikacja, która pozwala na mniejsze zużycie paliwa, polega na ingerencji w oprogramowanie, dzięki której zostaje zmieniona specyfikacja
Auto z otwarta maską
Author: Upupa4me
Source: http://www.flickr.com
silnika jak również zmniejszone spalanie. Trzeba zaznaczyć, że niepotrzebne są jakiekolwiek obawy o to, że taka ingerencja może zmniejszyć moc silnika – dzięki modyfikacji poprawia się jego elastyczność w najczęściej używanym zakresie obrotów. W praktyce dzięki ecotuningowi nie zmniejsza się sama moc silnika, tylko wzrasta jego moment obrotowy, co niesie za sobą nie tylko mniejsze spalanie, ale również szybsze przyśpieszanie samochodu przy mniejszych prędkościach.

Dodatkowo zmienia się również zestrojenie mieszanki paliwa, co efektywnie zmniejsza zapotrzebowanie silnika na paliwo. Zanim zdecydujemy się na ecotuning, powinniśmy poświęcić trochę czasu na odnalezienie fachowego i sprawdzonego warsztatu, który zamierzone modyfikacje będzie potrafił wprowadzić w życie. Warto wybrać taki zakład, który zrobi pomiary mocy oraz spalania przed i po modyfikacji. Sprawdź też https://proracing.co/pl-pl/component/virtuemart/10308/216/ford/diesel2012-11-26-12-39-55/focus2012-11-26-12-51-18_/chip-,,obd%E2%80%9D-ford-focus-1-6-tdci-detail?Itemid=0.

Jakakolwiek ingerencja w seryjny samochód mająca na celu każdą zmianę parametrów technicznych wymaga wszechstronnej, specjalistycznej wiedzy, oraz w pełni zaopatrzonego zaplecza technicznego.
auto po tuningu
Author: Automobile Italia
Source: http://www.flickr.com
Chip tuning to elektroniczne podniesienie siły silnika auta. Daje przyjemność z jazdy i powiększa bezpieczeństwo na drodze. Chip tuning polega na zagospodarowaniu rezerw, jakie zostawił wytwórca.

Tags: ceny, bezpieczeństwo, droga