Jak dużo mógłby wynieść koszt otworzenia własnej lakierni?

Posted on 13/10/2022 8:04am

Liczba nowych lub używanych samochodów na polskich drogach ciągle się powiększa, co ma też swój drugorzędny skutek w formie wprost proporcjonalnie rosnącej liczby różnego typu kolizji czy wypadków.


Z tego też powodu całkiem trafnym pomysłem na uruchomienie nowej firmy jest otwarcie lakierni.


Aby wybić się nieco z konkurencji, dobrze jest oferować różne ciekawe rozwiązania, choćby w formie lakiernictwa artystycznego. Z upływem czasu można by naturalnie poszerzać swoją ofertę o nowe świadczenia, np. zakład naprawy pojazdów, myjnię czy stację kontroli pojazdów. Jakiekolwiek poważne inwestycje mające na celu otworzenie własnej lakierni, powinny zostać poprzedzone dogłębną obserwacją charakteru miejscowego rynku na tego typu usługi. Można by przykładowo zakładać, że niezbyt duża lakiernia, która będzie obsługiwać lokalny rynek na poziomie gminy, będzie dysponowała 4 stanowiskami pracy, które w ciągu miesiąca będą w stanie obsłużyć ok.

Wejdź na ten odsyłacz a znajdziesz wskazówki z witryny (http://www.busik.com.pl/wynajem-busow-i-autokarow-dla-grup-zorganizowanych-warszawa.html) stworzone dla osób zainteresowanych omawianym w tym serwisie zagadnieniem.

20-30 aut.


Pojazd
Author: Stuart Allen
Source: http://www.flickr.com
kraj


Niestety koszty wstępne nie są małe. Cena używanej komory lakierniczej i wszystkich niezbędnych urządzeń razem z małym magazynem to ok. 150-200 tys. złotych. Jeśli obiekt będziemy tworzyć od podstaw, to tego typu inwestycja powinna zacząć zarabiać na siebie po około 4 latach. Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania, musimy zabezpieczyć środki finansowe, żeby mieć pewność, że wszystkie konieczne czynności zostaną zakończone w możliwie krótkim czasie.


Każdy ewentualny dzień zwłoki oznaczałby znaczne starty finansowe już na początku działania lakierni. Należałoby zorientować się, czy prawdopodobne będą jakiekolwiek zewnętrzne źródła finansowania, choćby w postaci dotacji ze środków wywodzących się z Unii Europejskiej.

Tags: naprawy, rozwiązanie, rozwiązania, interes, pojazdów