Innowacyjne gotowe garaże dla Twojego auta

Posted on

Garaż samochodowy
Author: Kevin Dooley
Source: http://www.flickr.com
Każdy taksówkarz parkujący swój samochód pod drzewem kasztanowca zazdrości tym, którzy trzymają swoje pojazdy w zacisznych, przydomowych pomieszczeniach garażowych. Uczucie zawiści potęguje się szczególnie wtedy, gdy, na przykład, nasz sąsiad zza płotu wczoraj ukończył budowę garażu, a dzisiaj zaprasza nas na grilla, aby przy okazji pochwalić się nowoczesną bramą do garażu. Powszechnie wiadomo, że każdy producent bram garażowych musi dostosować swoją ofertę sprzedażową do żądań konsumentów, zainteresowanych kupnem najwłaściwszego produktu do nowo wybudowanego pomieszczenia lub tego wykorzystywanego od lat.

Dla typowego mieszkańca Polski liczy się przede wszystkim jakość i cena, ale nadziani kupujący z ochotą zainwestują w bardziej ekskluzywne modele. Analizując z dzisiejszej perspektywy, szybko dojdziemy do wniosku, że bramy do garażu wykonane kilkanaście lat temu zdają się być całkiem prymitywne. Przypominają swoim wyglądem olbrzymie drzwi frontowe z zamkiem na klucz.

Ewolucja techniki oraz chęć przyciągnięcia coraz bardziej wymagającego i wybrednego konsumenta sprawiły, że każdy producent bram garażowych, chcąc utrzymać pozycję lidera na rynku, jest zmuszony cały czas aktualizować swoją ofertę handlową. Porządna brama do garażu bywa dla ewentualnych włamywaczy zaporę nie do pokonania. Wykonana z wysokiej jakościowo ocynkowanej blachy, wytrzyma uderzenie każdego łomu.

Jej obsługa jest w całości zautomatyzowana, można ją odchylać i przymykać, przyciskając ściskany w dłoni pilot na baterie litowe. Takie rozwiązanie doceni każdy kierowca podjeżdżający pod garaż w wyjątkowo deszczowy dzionek, a także każda elegantka, której buty na niebotycznych obcasach utrudniają wydostanie się z limuzyny. Przy czynnościach otwierania i zasuwania nie będzie potrzebna dodatkowa przestrzeń przed garażem ani w jego wnętrzu.

Drzwi samoczynnie przesuwają się ku górze, a dzięki giętkiej budowie szybko i sprawnie wędrują aż po sufit (zobacz bramy segmentowe hormann od wawsystem.pl). Jeśli ktoś będzie planował postawienie swojego domu, to już wtedy powinien pomyśleć o uwzględnieniu w planach garażu. Niekiedy problemem dla wielu osób będą kwestie finansowe, bo garaż murowany mimo swoich dużych plusów posiada jedną dużą wadę, to znaczy jest dość drogi.

Rozwiązaniem tego problemu będzie na przykład postawienie na pewien okres czasu garażu metalowego, a następnie, gdy będą możliwości finansowe, wybudowanie murowanego. Garaże blaszane (garaże wykonane z blachy) mają dużo zalet, dzięki czemu popularność ich bez przerwy utrzymuje się na dość wysokim poziomie.
brama garażowa
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Inżynierowie w fabryce pomyśleli także o tym, aby w przypadku awarii sieci przesyłowej każdy taksówkarz mógł zaparkować swój samochód w garażu, a nie pod okiennicami domu. Z takiego opowiadania bardzo szybko wyciągniemy wnioski, że bramy segmentowe hormann są najlepszymi pod słońcem, a nasz sąsiad zakupując jeden z tych modeli, zrobił biznes życia.

Tags: oferty, blacha, garaż, drzwi