Gdy Twoje auto szwankuje

Posted on

Samochód sportowy
Author: Nan Palmero
Source: http://www.flickr.com
W jakich przypadkach wypożyczalnia aut jest miejscem, z którego usług trzeba korzystać? Za wiele nie trzeba szukać, przemyślmy kwestię przedsiębiorstw. Niektóre działalności muszą przewozić dobra raz na jakiś czas. Bywa, że ludzie z przedsiębiorstwa muszą podróżować służbowo w odległe obszary kraju i kontynentu. Pierwsza kwestia, jaka przychodzi na myśl? Nogi.

Oczywiście, wszystko fajnie, lecz jeśli pragniemy zwiedzić nawet dość nieduży kraj to możemy tylko pomarzyć, że uda nam się to zrobić przed końcem danego nam terminu, no chyba, że mamy na to więcej wolnego czasu niż w sytuacji zwykłego urlopu. No ale wróćmy na ziemię, większość z nas pracuje przez zdecydowaną większość czasu, a wolne to raz-dwa razy w roku i limitowany czas. Wiadomo. Jednakże piesza turystyka perfekcyjnie sprawdzi się, jeśli pragniemy pojechać w góry.

Nie ma tam alternatywnej możliwości niż dreptanie na piechotę (jest jeszcze rower, ale czy masz taką kondycję, żeby wjeżdżać pod górę?). Pieszo również można z sukcesem pochodzić po krajach „liliputach” czyli Monako oraz Watykan.
szczegóły pod linkiem
Author: rodtuk
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy zadecydować co zostawić w dotychczasowym miejscu a co wziąć z sobą w nowe miejsce zamieszkania. Wbrew pozorom nie jest to prostym zadaniem.

Większość z nas jest dosyć sentymentalna zatem przyzwyczaja się do rzeczy oraz miejsc. Dlatego trudno nam się często rozstać z niepotrzebnymi już przedmiotami, takimi jak pierwsze malowidła z przedszkola czy z listami od pierwszej miłości. Jednak omawiana sytuacja zobowiązuje nas do pozbycia się w gruncie rzeczy zbytecznych przedmiotów. W następnej kolejności zostaje tylko spakować walizki, co może być czynnością tak samo trudną jak poprzedni etap.

Okażemy się na pewno super bohaterami gdy uda nam się spakować lustro po babuni nie rozbijając go bądź nie psując. Pojazd może zostać przed wynajęciem za-bookowany, a transportowany jest na umówione miejsce z pełnymbakiem ropy, w podobnym stanie należy zwrócić, w odmiennej sytuacji konieczne jest wyrównanie. Czas wynajmowania pojazdu ustalana są z góry, ale najczęściej liczone są w dobach, a ewentualne wydłużenie doby o 30 minut wymusza doliczenie kolejnej. W ofercie z reguły są możliwe najróżniejsze auta od niewielkich dwuosobowych po rodzinne czy pojazdy transportowe.

Samochód nie musi byćoddawany w miejscu wynajmu, w którym go pobrano, gdyż firmy te opierają się na licznych miejscach zarówno w Polsce np. w miejscowościach jak Rzeszów, oraz poza granicami kraju, stąd jest możliwe dotrzeć punktu A do B i zwrócić pojazd w punkcie celu. Jeśli więc nasze auto uległo awarii, udaliśmy się do obcego miasta w celach służbowych, mamy zamiar przemieszczać się bezproblemowo, komfortowo i tanio albo po prostu poszukujemy pojazdu dla pracowników sezonowych, warto skorzystać z ofert typu rent a car.

Tags: czas, turystyka, rower, Monako, dostawcze