Ekwipujemy warsztat samochodowy

Posted on

Warsztat samochodowy
Author: uniquelycat (Cathy) Smith
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy móc dobrze pracować to trzeba pamiętać o tym, by mieć odpowiednie wyposażenie. Bez znaczenia czy chodzi o miejsce pracy rzeźbiarza, czy miejsce pracy pisarza. Każdy powinien posiadać odpowiednie warunki do działania i wszystkie potrzebne narzędzia. Tak samo jest jeśli chodzi o miejsce pracy mechanika samochodowego. Jeśli chodzi o wyposażenie warsztatów samochodowych to musi być ono dobrze zaplanowane.

Wymiana opon
Author: iStock
Source: iStock
Nie każdy miał możliwość z nich korzystać, dlatego też taki tekst może okazać się bardzo pożądany. Jak więc skutecznie posługiwać się podnośnikiem hydraulicznym i kluczem dynamometrycznym? Oto kilka porad, które mogą pomóc w wybrnięciu z trudnej sytuacji. Nagła usterka może uniemożliwić bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z auta. Poza niezbędnymi przeglądami, zdecydowanie należy wymieniać najistotniejsze elementy eksploatacyjne auta. Odkładanie tego rodzaju wymian w czasie może się okazać brzemienne w skutki.

Jedną z podstawowych części składowych każdego auta jest oczywiście rozrząd. Co warto wiedzieć na jego temat? Jak wpływa na działanie posiadanego samochodu (zobacz: blokowanie rozrządu)? Na jezdni w czasie prowadzenia auta mogą przydarzyć się niespodziewane sytuacje. Silnik może nagle przestać działać lub opona zostać przebita. W sytuacji przebicia opony bardzo przydatny może być podnośnik hydrauliczny. Za jego sprawą będzie możliwe podniesienie samochodu i wymiana przebitej opony.

Bez wątpienia do wymiany koła będzie niezbędne kolejne narzędzie. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że rzetelnym narzędziem do wymiany koła może być zarazem klucz dynamometryczny. Jest bardzo skutecznym narzędziem w czasie wymiany koła. Do czego jeszcze można zastosować klucz dynamometryczny? Trzeba znać się na wielu rzeczach nawet, kiedy nie mamy zamiaru naprawiać aut, to musimy mieć świadomość, o co dokładnie w tym wszystkim chodzi, by zorganizować warsztat, do którego klienci będą się pojawiać. Podnośniki są natomiast bardzo przydatne w wulkanizacji.

Jednak typowe warsztaty również posługują się podnośnikiem w przypadku problemów z podwoziem i strefami auta, które mieszczą się pod spodem samochodu. Pozostałe pomocne w warsztacie przyrządy to nagrzewnica do warsztatu oraz tester akumulatora (http://dowarsztatu.com/product-pol-835-TESTER-AKUMULATORA-I-ALTERNATORA-OPTIMA-12-V-24-V.html). Są to przyrządy stosowane przez specjalistów, ale możemy też używać ich dla prywatnych korzyści w warsztacie przydomowym. Wymiana koła nie byłaby dużym kłopotem dla właściciela podobnego kompletu narzędzi. Od instrumentów zależy wiele, jednak rzecz jasna bez wprawy mechanika narzędzia te nie miałyby sensu. Doskonały mechanik i dobre urządzenia to najlepsza opieka dla każdego auta, zarówno nowiutkiego jak i pojazdu z drugiej ręki.

Tags: części, wymiana kół, narzędzia, auta